teksteSHQIP.com
TeksteShqip Mobile Version
Intervistė Ekskluzive:

Flaka Krelani Vjen Si “Zjam”

Flaka Krelani, kėngėtarja e cila para pak dite publikoi videoklipin e saj mė ė ri me titull Zjam vjen nė njė rrėfim ekskluziv pėr teksteshqip.com. Nė kėtė intervistė Flaka na shpalos detajet e videoklipit e saj mė tė fundit si dhe disa nga projektet qė ajo i ka nė plan ti realizojė. Pėr mė shumė ndjekim intervistėn... TeksteShqip: Flaka, keni publikuar sė fundmi videoklipin tuaj mė tė ri Zjam. Na flisni pak mė shumė rreth kėtij projekti? Flaka: Kėnga Zjam ėshtė realizu nga producen...
Mė shumė intervista » Lexo Tė Gjithė »
VIDEO FOKUS
» Mė shumė... »
KOMUNIKATĖ Sot, me datėn 22 Shtator 2014, Bordi drejtues i spektaklit tradicional “ZHURMA SHOW AWARDS”, zyrtarisht shpalli nominimet nė tė gjitha kategoritė. Pėrzgjedhja e videoklipeve muzikore, kėngėve dhe albumeve tė nominuara ėshtė bėrė nė bazė tė lancimit tė kėtyre projekteve nga data 1 Janar deri me 31 Gusht 2014. • Gala Mbrėmja e Ndarjes sė Ēmimeve tė Spektaklit Video-Muzikor ‘ZHURMA SHOW AWARDS 10, mbahet me 2 ...
FOTO FOKUS
Gold Ag & Enca, Ēfarė Po Kurdisin?

:: Intervistė Ekskluzive

  Korab Shaqiri: “Kam Lindur I Famshėm”

  Korab Shaqiri kėngėtarė tashmė i njohur pėr tė gjithė me kėngė dhe video klipe tė shumta. Kėnga e tij e parė ėshtė “Banesa e vogėl“, ku qė nga ajo kohė ai vazhdimisht na sjellė kėngė tė cilat i dėgjojmė dhe i duam tė gjithė e sidomos tė rinjtė. Nė kėtė intervistė Korabi tregon dėshirėn, pasionin dhe punėn e tij nė muzikė. Po ashtu ndihmėn dhe qėndrimin e babit tė tij pranė. Tregon vendosmėrinė pėr...

  » Lexo mė shumė »

:: Renditja e Kėngėtarėve

 • 1. Noizy

  Emri i vertetė Rigels Rajku. RAP-artisti shqiptar ne moshen 11 vjecare, nė vitin 1997 Noizy sė bashku me familjen e tij u largua nga Shqipėria pėr njė jetė mė tė mirė ne Londėr ( South east , Wooldwhich) Ne lagjen ku noizy u stabilizua kishte me shume lufte se ne Shqiperi... Ne ate kohe Wooldwhich njihej si nje nga lagjet ghetto me te rrezikshme n...
  Lexo gjithė biografinė

  Noizy
 • 2. Unikkatil

  Viktor Paloka i njohur si Rebel a.k.a. Unikkatil ėshtė nje repper nga Prishtina qe jeton nė Bronx, New York. Shkollėn fillore e mbaroi nė Prishtinė. Mė pas u regjistrua nė gjimnazin "Sami Frasheri". Nė fillim ishte njė nxėnės i shkėlqyer por mė vonė u bė problematik dhe u pėrjashtua tre herė nga shkolla. Nė vitin 1992, Unikkatili inqizoi kėnget e t...
  Lexo gjithė biografinė

  Unikkatil
 • 3. Capital-T

  Kushtrim Ademi I njohur si Capital-T kreu shkollėn e mesme pranė Gjimnazit “Sami Frashėri“ nė Prishtinė. Dashuria pėr muzikėn I lindi si duket me ndihmėn e dajės sė tij I cili ėshtė Besniku, antari I grupit 2po2 me tė cilin edhe e ka pasur bashkėpunimin e tij tė parė si kėngėtar profesionist. Kėnga “Shopping“ ishte kėnga me tė cilėn Trimi debutoi s...
  Lexo gjithė biografinė

  Capital-T
 • 4. 2 Ton

  Emri i tij i vėrtetė ėshtė Arton Avdyli dhe me muzikė ka filluar tė merret qė kur ishte fėmije. "2 Ton" nis si njė projekt i pėrbashkėt midis Arton Avdylit dhe Astrit Avdiut. Ne vitin 2009, ata publikuan albumin e parė me titullin "Vlersona". Ndėrkohė qė nė vitet e fundit "2Ton" ėshtė kthyer nė njė projekt solo i Arton Avdylit. 2ton beri shum bash...
  Lexo gjithė biografinė

  2 Ton
 • 5. Kenge Per Femije

  "Kėngė Pėr Fėmije" ėshtė njė rubrike ku pėrmledhim kėngė tė kėnduara nė festivale pėr fėmijė ose kėngė pėr fėmijė qė i kanė rezistuar kohės dhe janė kėnduar brez pas brezi. Festivalet e kėngės pėr fėmijė janė shumė tė rėndėsishėm nė jetėn artistike dhe nė zbulimin e talenteve. Fėmijėt kanė nevojė pėr muzikėn e tyre dhe nė Tiranė, Shkodėr, Prishtinė...
  Lexo gjithė biografinė

  Kenge Per Femije
 • 6. Gold Ag

  Arian Agushi (Gold AG) ka kaluar 10 vjet tė fėmijėrisė nė Preshevė, pra nė vendlindjen e babait, gjyshit, stėrgjyshit e tij. Ka jetuar dhe ėshtė rritur si ēdo fėmijė tjetėr shqiptar i asaj ane. Babai i tij vdiq kur i kishte 6 vjet dhe qė atėherė e deri tash jeton me nėnėn e tij, tė cilėn e ka gjėnė mė tė shtrenjtė nė botė. Arian Agushi i njohur si ...
  Lexo gjithė biografinė

  Gold Ag
 • 7. Mc Kresha

  Kreshnik Fazliu i cili ka prejardhjen nga DRENICA i njohur me pseudonimin Mc Kresha kėngėtar i njohur Kosovar me prejardhje nga qyteti i veriut tė Kosovės, Mitrovica. Dy kėngė tė njėpasnjėshme tė lansuara gjatė kėtyre muajve, e kanė bėrė rep-kėngėtarin “Mc Kresha” njė ndėr mė tė kėrkuarin nė ditėt e fundit. Kėngėt e tij “Lej Flleshat” dhe bashkėpun...
  Lexo gjithė biografinė

  Mc Kresha
 • 8. Ledri Vula

  Ledri Vula nisi karrieren e tij muzikore me grupin Skillz se bashku me Visar Shala i cili duhet te jete shperbere pas mosmarreveshjeve te koheve te fundit midis dy repereve. Ne karrieren muzikore ka realizuar bashkepunime te shumta shumica prej tyre jane edhe hite te njohura dhe jo vetem kaq por bashkepunimet e tij me femra jane perfolur se nuk ka...
  Lexo gjithė biografinė

  Ledri Vula
 • 9. Alban Skenderaj

  Albani me origjinė ėshtė nga Vlora. Babai i tij nė atė kohė punonte si oficer dhe i duhej tė shpėrngulej nė Lushnje ku dhe lindi Albani. Pas disa vjetėsh ai u kthye prapė nė Vlorė ku kreu shkollėn e mesme "Halim Xhelo". Ai bėri ēmendurinė mė tė madhe tė jetės sė tij duke u larguar me njė shok nė njė anije tė rastit drejt Italisė, ndėrkohė qė familj...
  Lexo gjithė biografinė

  Alban Skenderaj
 • 10. Elita 5

  Elita 5 ėshtė grup muzikor i zhanrit tė muzikės rrok. Grupi ėshtė krijuar nė vitin 1987 prej Besim Ibraimit, Agron Idrizit, Mevaip Mustafit, Ferat Idrizit edhe si vokalist u mor Arif Ziberi. Nexhat Mujovi (Wirusi), ju bashkangjit grupit nė vitin 1990. Albumi I Parė "Elita 5 R*C" U Publikua Nė Vitin 1990 "Nuk Jam Al Kapone" 1992 "Fol Vetem Fol"...
  Lexo gjithė biografinė

  Elita 5

:: 15 Shtator 2014 - 21 Shtator 2014

 • » Renditja e plotė »


  :: VideoKlipet mė tė Reja

  » Renditja e Plotė »


  :: Tė Reja


  • Cozman

   Fjolla Morina

   Gold Ag

   Rovena Dilo

   Adem Ramadani

   Adem Ramadani

   Leonard Bulku

   Osman Shehu

   Luli Qose

   Salih Krasniqi Dhe Feriz Krasniqi

   Arben Sinoni

   Grupi Bashkimi

   Imran Salkan

   Imran Salkan

   Leotrim Kastrati
  • mė shumė... »

  Videoklipe tė Huaja || ADSL Tiranė


  Kalendari
  23/09/2014
  Gėzuar Ditelindjen TeksteShqip Uron:
  Ardian Limanmera
  Ardian Limanmera
  28 vjeē
  Teuta Kurti
  Teuta Kurti
  28 vjeē

  Votimi i Javes
     22-28 Shtator 2014

  Reperi Me I Mire?

    Noizy

    Gold Ag

    Unikkatil

    Mc Kresha

    Bimbimma

    Cyanide

  Votimi i Javes

  Qendra e Dobesimit EquiLybra