teksteshqip.com
Festa e 28 Nëntorit
A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Gëzuar Festën e Pavarësisë!
Gëzuar Festën e Pavarësisë!
Intervistë Ekskluzive:

Enkelejda Arifi: Krenare Që Jam Shqiptare Me Prejardhje Nga Çamëria

Në këtë vigjilje festash, kemi nderin të intervistojmë njërën nga “pishtaret” e muzikës popullore çame, Enkelejda Arifi. Ajo, me veprimtarinë e saj po ngre lartë, jo vetëm kulturën çame, por edhe atë mbarëshqiptare… Teksteshqip: Po e nisim intervistën në mënyrën më klasike: Kur keni lindur dhe ku? Enkelejda Arifi: Unë kam lindur në muajin Maj, në qytetin e Kavajës, edhe pse prindërit e mi në atë periudhë jetonin në qytetin e Rrogozhinës, rrethi i Durrësit. Teksteshqip: Ç’përshtypje ruani nga fëmijëria juaj? Enkelejda Arifi: Në përgjithësi ka qenë një fëmijëri e qetë, kam qenë e rrethuar me kujdes e dashuri, jo vetëm nga prindërit, por edhe nga të afë...

Votimi: Kënga Hymn Për Pavarësinë

Ju lutem prisni...

Quiz Për Festën e Pavarësisë: 1 | 2 | 3 | 4 | 5

";

:: Videoklipe Për Pavarësinë


:: Më Shumë Këngë Për 28 Nëntorin


:: Urimet Për Festën e 28 Nëntorit
Kalendari
28/11/2015
Gëzuar Ditelindjen TeksteShqip Uron:
Shy'm
Shy'm
30 vjeç
Mayre Martinez
Mayre Martinez
37 vjeç
Festina Mejzini
Festina Mejzini
22 vjeç
R.I.P.     Përkujtojmë:
Ali Asllani
Ali Asllani
(1884-1966)

Votimi i Javës
   22-28 Nentor 2015

Këngëtarja Më E Mirë

  Genta Ismaili

  Dafina Zeqiri

  Elvana Gjata

  Nora Istrefi

  Adelina Tahiri

  Kaltrina Selimi

Voto