teksteSHQIP.com
TeksteShqip Mobile Version

Alberie Hadergjonaj - Asnjehere

ArkivaShqip/Acromax, tė zgjedhur nga Alberie Hadergjonaj pėr promovimin e videoklipit "Asnjehere", kanė vendosur tė bllokojnė nė mbarė rrjetin e internetit. Na vjen keq pėr fansat dhe pėr vetė kėngėtarėt qė shpenzojnė mijėra euro qė videoklipi i tyre tė shikohet, por bllokimi nė gjithė portalet shqiptare, nė radhė tė parė shkon ndesh me interesat e tyre. Nė portalin TeksteShqip.com, promovojmė muzikėn shqip pa asnjė kusht prej 8 vjetėsh dhe do vazhdojmė ta bėjmė pėr tė gjithė videoklipet e pa censuruar.

Zgjidhni me sa yje do votoni
  Mesatarja:  4.9 / Votuan:  277


Muzika: Kledi Bahiti   Teksti: Olti Curri   Orkestroi: Threedots   Video: Pro Video  
Dua tė degjoj qė je i lumtur
Ti nga unė mos prit mė asnjė lajm
Unė ti dhashė tė gjitha pa mu lutur
Jo nuk jam penduar,jo s'do qaj...

Si njė rrugė e zbrazur zemra ime!
Ėshtė njė vėnd i huaj, nuk e njoh
Koha i rrėnoi edhe kujtimet
Dhe kjo rrugė tė lutem mos t'kaloj...

Po kalon njė ditė dhe
prapė njė tjetėr...mė mungon...
Jo nuk dua vetės tė vėrtetėn
T'ja pranoj...

Asnjėherė...
Nuk do tė jemi si mė parė
Asnjėherė...
Nuk do tė besoj qė jemi ndarė

Asnjėherė...
S'do tė di tė jetoj unė jo pa ty
Asnjėherė...
Unė dhe ti s'do tė jemi dy

Si njė orė e ndalur janė mendimet
Emri yt mė dhėmb kur e dėgjoj
Unė i fsheha lotėt dhe kujtimet
Nė njė vėnd qė kurrė mos ti kėrkoj...

Po kalon njė ditė dhe
prapė njė tjetėr...mė mungon...
Jo nuk dua vetės tė vėrtetėn
T'ja pranoj...

Asnjėherė...
Nuk do tė jemi si mė parė
Asnjėherė...
Nuk do tė besoj qė jemi ndarė

Asnjėherė...
S'do tė di tė jetoj unė jo pa ty
Asnjėherė...
Unė dhe ti s'do tė jemi dy

Ky tekst u dėrgua nga  Annonim
Kėngė pjesėmarrėse nė Zhurma Show 2013   Top Fest 10  
Korrigjo Tekstin Status FB nga ky tekst Pėrkthe Tekstin Akordet


Votimi i Javes
   25-31 Gusht 2014

Kengetarja Me E Bukur Shqiptare?

  Genta Ismajli

  Elvana Gjata

  Dafina Zeqiri

  Argjentina Ramosaj

  Nora Istrefi

  Dhurata Ahmetaj

Votimi i Javes

Qendra e Dobesimit EquiLybra