teksteshqip.com
A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Videoklip LIVE

Alma Velaj - Kurbetqari


Zgjidhni me sa yje do votoni
  Mesatarja:  3 / Votuan:  1


Kemi kohë që po e kërkojmë tekstin e këngës "Kurbetqari" kënduar nga Alma Velaj.
Do ja u dinim shumë për faleminderit në rast se mundeni të na ndihmoni ne dhe të gjithë ata që janë në kërkim të këtij teksti.
Videoklipi nga Alma Velaj i bashkangjitur me këtë këngë, do ju ndihmojë për ta shkruajtur. Faleminderit për kohën tuaj.


Dërgoni Tekstin


Rendisim më poshtë tekstet e disa këngëve me të njëjtin titull dhe shpresojmë që përmbajnë tekstin që kërkoni:

Luziana - Kurbetqari

Piro tani je i vog¸l
po n¸s¸r do b¸hesh burr¸
rrug¸t e m¸rgimit Piro
do Zoti nuk I merr kurr¸

Dhe po ike prap t¸ kthehesh
syrin me lot duke qar¸
n¸ kt¸ Komb q¸ t¸ ka rritur
katragjysh¸t ku jan¸ vrar¸

Fli o bir, o biri i n¸n¸s
i bardhi si faqa h¸n¸s
nes¸r t¸ m¸ b¸hesh burr¸
kurbetqar mos u b¸fsh kurr¸

Shyhrete Behluli - Kurbetqari

Sa here vjen kjo drite e hanes, me kujtohen fjalt e nanes, ne kurbet une kur jam nis,me percolli n'qoshe t'shpise.
Pse o bire mi neverit te gjitha, me shume mund per ke te rrita, pse u gzova une ne jete,nanen sot po e le vet.
Ref.Kurbetqar ju ja jini,shume te pasur ndoshta jeni,
gjithcka blehet n'kete dynja,po vec nane nuk ka,
kurbetqar ju ka jini,shume te pasur ndoshta jeni,
gjithcka blehet n'kete dynja,po vec nane,po vec nane,po vec nane nuk ka.
Keto ishin fjalt e nanes,kur mi tha ne drite te hanes,ikin dite e ikin vjet,large u treta ne kurbet. Su largova nga deshira,po nga dhuna e nga skamja,
na mallkoj i madhi Zot,me u tretur neper bote.
Ref...........................
Sa here kthehem ne shtepi,lot me mbushen kta dy sy,
nuk me pret ma si dikur,ka mbyll syte se shoh ma kurre,
ah moj nane e shkreta,vec me ty borxhli jam kane,
po kalon gati nje jete,prape me ty borxhli kam mbet.
Ref...........................
Kalendari
02/07/2015
Gëzuar Ditelindjen TeksteShqip Uron:
Gent Bushpepa
Gent Bushpepa
31 vjeç
Viona Shabani
Viona Shabani
25 vjeç
Armend Milla
Armend Milla
27 vjeç
R.I.P.     Përkujtojmë:
Ibish Broja
Ibish Broja
(-2012)

Votimi i Javës
   28 Qershor - 4 Korrik 2015

I Kujt Do Te Jete Viti 2015?

  Dafina Zeqiri

  Ledri Vula

  Kida

  Genta Ismajli

  Getoar Selimi

  Tuna

Voto

Qender Dobesimi Equilybra