A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Videoklipi Zyrtar

Argjentina Ramosaj - Si Shiu


Zgjidhni me sa yje do votoni
  Mesatarja:  4.9 / Votuan:  480


Muzika: Flori Mumajesi   Teksti: Flori Mumajesi   Orkestroi: Threedots   Video: Pro Video  
Si do jetoja unë
Pa të prekur,
pa të folur,
pa të parë,
Unë lutesha për ty
Të më kishe ti në zemër sadopak


Dhe sa herë që më takonte
vetëm më emociononte
Ishte si një ëndërr
që shikoja rrallë
Sepse mua s'më përkiste
Ajo ëndërr që po zhdukej dalngadal

REF:

Si një shi ti ike
në çdo pikë më vrisje
a e mban mënd,
ike ti si ike
dhe në zemër kishe akoma atë


Pse dua të them unë
s'do të dua më njeri
sa të kemë jetë
Pse dua të mendoj
e të krahasoj
me ty unë çdo moment


Dhe sa herë që më takonte
vetëm më emociononte
Ishte si një ëndërr
që shikoja rrallë
Sepse mua s'më përkiste
Ajo ëndërr që po zhdukej dalngadal


REF:

Si një shi ti ike
në çdo pikë më vrisje
a e mban mënd
ike ti si ike
dhe në zemër kishe akoma atë

Ky tekst u dërgua nga Dijeee
Këngë pjesëmarrëse në VFM 2012   Top Fest 9  


Cm

Si do jetoja unë

Fm
Pa të prekur,

Cm
pa të folur, pa të parë,

Cm
Unë lutesha për ty

Fm Cm
Të më kishe ti në zemër sadopak

Fm

Dhe sa herë që më takonte

Bb7
vetëm më emociononte

G
Ishte si një ëndërr

Cm
që shikoja radhë

Fm
Sepse mua s’më përkiste

Bb7 G Cm
Ajo ëndërr që po zhdukej dalngadal

REF:

Fm

Si një shi ti ike

Bb7
në çdo pikë më vrisje

G Cm
a e mban mënd

Fm
ike ti si ike

Bb7 G Cm
dhe në zemër kishe akoma atë

(vazhdojne akordet e strofes)

Pse dua të them unë

sdo të dua më njeri
sa të kemë jetë
Pse dua të mendoj
dhe të krahasoj
me ty unë çdo moment

Dhe sa herë që më takonte
vetëm më emociononte
Ishte si një ëndërr
që shikoja radhë
Sepse mua s’më përkiste
Ajo ëndërr që po zhdukej dalngadal

REF:

Si një shi ti ike
në çdo pikë më vrisje
a e mban mënd,
ike ti si ike
dhe në zemër kishe akoma atë


Gjuha en

Like Rain

How was I to live
Without touching you, 
without talking, 
without watching, 
I was praying for you 
At least for you to have me in your heart


Every time you met me 
only excited me 
it was like a dream
that I saw
because it didn't belong to me 
that dream that was fading slowly away

REF: 
Like the rain you left
and killed me with every drop
do you remember, 
the way you left
and in your heart you still had her 


Why do I have to say?
that I wont love another 
as long as I live 
Why do I have to think?
and compare 
every moment with you?


Every time he met me 
only excited me 
it was like a dream
that I dreamt
because it didn't belong to me 
that dream that was fading slowly away


REF :
Like the rain you left
and killed me with every drop
do you remember, 
the way you left
and in your heart you still had her


Gjuha de

Wie Regen

Wie sollte ich leben,
Ohne dich zu berühren,
Ohne mit dir zu reden,
Ohne dich zu sehen.
Ich betete für dich,
Dass du mich im Herzen trägst, wenigstens ein wenig

Und jedes Mal wenn er mich traf,
erregte er mich.
Es war wie ein Traum,
den ich selten sah.
Denn mir gehörte nicht
dieser Traum der langsam verschwindet.

REF:
Wie Regen gingst du
Mit jedem Tropfen tötest du mich,
Erinnerst du dich?
Gingst wie du gingst
und im Herzen immer noch sie.

Warum muss ich nun sagen:
Ich werde niemals mehr lieben
solange ich lebe?
Warum muss ich an dich denken
und jeden Moment
mit dir vergleichen.

Und jedes Mal wenn er mich traf,
erregte er mich.
Es war wie ein Traum,
den ich selten sah.
Denn mir gehörte nicht
dieser Traum der langsam verschwindet.

REF:
Wie Regen gingst du
Mit jedem Tropfen tötest du mich,
Erinnerst du dich?
Gingst wie du gingst
und im Herzen immer noch sie.


Gjuha it

Come La Pioggia

Come vivrei io
senza toccarti,
senza parlarti,
senza vederti,
io pregavo per te
che mi avresti almeno avuto nel cuore

E ogni volta che mi incontrava
solo mi emozionava
era come un sogno
che facevo raramente
perchè non mi apparteneva
quel sogno che sta scomparendo piano piano

Te ne sei andato come una pioggia
mi uccidevi in ogni punto
te lo ricordi?
te ne sei andato come te ne sei andato
e nel cuore avevi ancora lei

Perchè devo dire io
non amerò più nessuno
finchè avrò vita
perchè devo pensare
e confrontare
con te in ogni momento

E ogni volta che mi incontrava
solo mi emozionava
era come un sogno
che facevo raramente
perchè non mi apparteneva
quel sogno che sta scomparendo piano piano

Te ne sei andato come una pioggia
mi uccidevi in ogni punto
te lo ricordi?
te ne sei andato come te ne sei andato
e nel cuore avevi ancora leiKalendari
03/12/2016
Gëzuar Ditelindjen TeksteShqip Uron:
Gramoz Kozeli
Gramoz Kozeli

Ergys Estrefi
Ergys Estrefi
37 vjeç

Votimi i Javës
   27 Nentor - 3 Dhjetor 2016

Kënga Më E Bukur 2016

  Etnon Ft Genta Ismajli - Shake It

  Getinjo Ft Baby G - Monster

  Nora Istrefi - Sa T'kom Dasht

  2po2 Ft Flori - Gone Girl

  Ghetto Geasy Ft Onat - Bs

  Adelina Ft Robb Daddy - Erën E Saj

Voto