teksteSHQIP.com
TeksteShqip Mobile Version

BIG MAMA :: BIOGRAFIA

5


Zgjidhni me sa yje do votoni
  Mesatarja:  5 / Votuan:  32


Tags: Big Mama, Besiana Kasami
Vendlindja: Tetovė
Mosha: 28 Vjeē
Ditėlindja: 28 Shkurt 1986
Shenja e Horoskopit: Peshqit

Kėngėtarja e famshme nga Tetova, Besjana Kasami, e njohur me emrin artistik Big Mama, Qė nė moshėn 7 vjeēare ka filluar tė kėndojė nė klubin muzikor "Klubi i fėmijėve tė lumtur". Mė pas ka vijuar shkollėn fillore dhe tė mesme tė muzikės nė Tetovė dhe nė tė njėjtėn kohė ka qenė aktive nėpėr festivale tė fėmijėve, ku do tė pėrmendim festivalin "Bletėzat" 97 pastaj festivalin "Bilbilat kėndojnė" e shumė tė tjerė. Po ashtu ka qenė vallėtare nė ansamblin "Zeladin Zeqiri" nė Tetovė pėr dhjetė vite me rradhė. Mė vonė, respektivisht nė vitin 2001 ishte debituese nė festivalin "Nota Fest" dhe pėr 3 vjet rradhazi mori pjesė nė kėtė festival derisa fitoi vendin e parė.


PASAPORTA:
Emri dhe mbiemri: Besiana Kasami
Ngjyra e syve: Kafe e mbyllur
Ngjyra e flokėve: Ndryshon
Ushqimi i preferuar: Brumėrat
Kėngėtari i preferuar: Tarkan
Stili i veshjes: Trendy ngjyra-ngjyra
Hobi: Noti
Menaxheri: Big Mama
Kompania inēizuese: Award Entertainment
Shpėrblimet e fituara: "Nota Fest" 2004, ēmimi i parė,
"Top Fest" 2005 - Best Female,
"Netėt e Klipit Shqiptar"-Ēmimin e publikut,
"Nota fest" 2005 - Debutantja ma e mirė.


» Dėrgo Korrigjime »

PJESEMARRJA NE FESTIVALE

BIG MAMA :: NEWS
BIG MAMA :: KOMENTEGėzuar Ditelindjen
SHUMĖ URIME
PĖR JU        
Ronela Hajati 25 vjeē
Luana Vjollca 24 vjeē

Votimi i Javes
   1-7 Shtator 2014

Kenga Me E Mire E Unikkatilit?

  Kuq E Zi Ft. Klepto

  Ju Ha Per Sgjalli

  Krejt Hajvan

  Tjeter

  A Nive Ft. Klepto

  Nrrot Somes

Votimi i Javes

Qendra e Dobesimit EquiLybra