A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
BiografiaTags: Big Wolf, Big Wolf Aka Psychopath


Zgjidhni me sa yje do votoni
  Mesatarja:  4.8 / Votuan:  225


Big Wolf

Vendlindja: Prizren  
Jeton dhe vepron në  
Mosha: 31 Vjeç
Ditëlindja: 10 Gusht 1984
Shenja e Horoskopit: Luani
Këndon kryesisht: Hip-Hop

Big Wolf është një këngëtar i njohur. Producenti i mirnjohur Rafet Shala si e njohin te Gjith BiG WoLF a.Ka PsychoPaTh eshte rritur ne Prizren. Prejardhjen e ka prej fshatit Zaqisht Komuna Rahovecit.
WoLFi ka filluar me muziken RAP qysh prej vitit 1998.
Ne vitin 2000 ka filluar te miret me texte, kurse kengen e par e beri ne vitin 2001, pra prej 2001 deri tani wolfi ka afersisht ose mbi 200 keng, perposs do qe jan zhduk prej arkivit.
WoLFi Perkujdeset vet per Beatat (instrumentalat) e veta, per Tekstet, miximet etj.
Edhe pse nuk ka album dhe as video clip WoLFii nihet si ni reper me texte 100% realitet dhe thot se nuk i ka ment niher te clipi se me kohen bohen krejt, n'pytje osht experienca e dallune e jo numri sa sene i bon.
WoLFi ka mar pjes 2 her ne festivalin KOSOVA FEST, ne vitin 2008 ku mori qmimin Best Hip-Hop dhe ne vitin 2009 ku mori qmimin MTV KoSoVa 2009.
Wolfi se bashku me disa ish-koleg si Doberman, Big night, etj. Ne vitin 2005 Formoj Grupin G.P.S (Gangsta Paradise Of South Side)
Ne fillim te vitit 2009 aii e ndertoj edhe studion e tij.
Prej dates 5 shtator 2009, mas ni keqkuptimi me shokun e tij ,Wolfi e ka bo ndrrimin e emrimit te studios nga "Gps-rec" eshte shendrruar ne "Au-records" qe d.m.th. "Armata e ujqve".

» Dërgo Korrigjime »

Punuan Biografinë:  BeSsi  
Kalendari
29/06/2016
Gëzuar Ditelindjen TeksteShqip Uron:
Lil Koli
Lil Koli
28 vjeç
Andi Shkoza
Andi Shkoza
40 vjeç
Nicole Scherzinger
Nicole Scherzinger
38 vjeç
Astrit Bejta
Astrit Bejta
37 vjeç
Edward Maya
Edward Maya
30 vjeç
R.I.P.     Përkujtojmë:
Pashko Vasa
Pashko Vasa
(1825-1892)
Baris Akarsu
Baris Akarsu
(1979-2007)

Votimi i Javës
   26 Qershor - 2 Korrik 2016

Këngëtarja E Perferuar

  Genta Ismajli

  Dafina Zeqiri

  Elvana Gjata

  Nora Istrefi

  Adelina Tahiri

  Kaltrina Selimi

Voto