teksteSHQIP.com
TeksteShqip Mobile Version

Cartani - 1 Sms

ArkivaShqip/Acromax, tė zgjedhur nga Cartani pėr promovimin e videoklipit "1 Sms", kanė vendosur tė bllokojnė nė mbarė rrjetin e internetit. Na vjen keq pėr fansat dhe pėr vetė kėngėtarėt qė shpenzojnė mijėra euro qė videoklipi i tyre tė shikohet, por bllokimi nė gjithė portalet shqiptare, nė radhė tė parė shkon ndesh me interesat e tyre. Nė portalin TeksteShqip.com, promovojmė muzikėn shqip pa asnjė kusht prej 8 vjetėsh dhe do vazhdojmė ta bėjmė pėr tė gjithė videoklipet e pa censuruar.

Zgjidhni me sa yje do votoni
  Mesatarja:  4.7 / Votuan:  619

reff 2x: un kom me kon me ty zemer deri diten qe t'vdes,
ki mu kon fundi i botes vec per ty do te pres,
un vi me ty gjdo nat e zgjona gjdo mengjes
tuj mendu se mos paprit po vjen 1 sms

ri drejt qjellin e shtat per me mar 1 vajz me kon n'tok
2 shok 1 dashuri , 1 dashuri nuk kthehet n'shok,
per mu je inspirim kjo osht arsyja qe zdu perfundim
edhe nese jom gabim tek ti skom perfitim (EJJ)
te endroj cdo nat edhe pse afer zemres t'kom ngat
tek ti nuk du afat edhe pse ik ti kthehesh prap,
per mu je ti model e melodia e mendjes teme,
sa her ti hyn e del ti je konga jetes teme,
ja boj ni pytje vetit un e ti a thu ja vlen ,
njejten gje e bon edhe ti po e din qe mo nuk gjen
kshtu qe zemer t'lutem (EJJ) vec 1 moment
e di sa tdu e di sa mdo e mar me mend
E imagjinoj dora jem tprek e tledhatoj n'cdo vend
se zemra jote shpirti yt askun rahat nuk zen (AA)
ta puthi gojen kadal knaqesh e tona knaqsi
t'pershkuj veq me 2 fjal ta mushi jeten dashni


reff 2x: un kom me kon me ty zemer deri diten qe t'vdes,
si me kon fundi i botes vec per ty do te pres,
un vi me ty cdo nat e zgjona cdo mengjes
tuj mendu se mos pa prit po vjen 1 sms

sa shum ajo pom fikson une jom fiksimi saj
sa do do mem zavendsu me asnjonit nuk i ngjaj
cdo dit e gjdo koh me shum e dashuroj ,
cdo minut e cdo sekond me shum e adhuroj
nese jeta osht si liber ti je tregimi im
ky osht mision possible te futesh tek shpirti im (AA)
kur un jom me ty krejt bota osht e jemja,
ku mbizotron respekti e jo vec ndjenja,
sa me shum un ri me ty s'ngopem kur em mdoket pak
aventurat e jon u ka kry deri nfund ka deshir cdo nat,
na ndahem e merzitem baby bashkohem prap (EJJ)
un gentellmen ti lady kur dalim n'club
ti vec mere me men si nina pa ty, ashtu si ti pa mu
sa tdu lexoma ne sy sa me do kallzojne syte e tu
lypi ton boten nuk gjej asnjo si ti skom pa
mes nesh cdo gje osht OK cka presim ma shum pra

reff 2x: un kom me kon me ty zemer deri diten qe t'vdes,
si mu kon fundi i botes vec per ty do te pres,
un vi me ty cdo nat e zgjona cdo mengjes
tuj mendu se mos paprit pom vjen 1 sms

Ky tekst u dėrgua nga Meddin   Anxhela14
Korrigjo Tekstin Status FB nga ky tekst Pėrkthe Tekstin Akordet


Gėzuar Ditelindjen
SHUMĖ URIME
PĖR JU        
Liridon Sefa 31 vjeē

Votimi i Javes
   1-7 Shtator 2014

Kenga Me E Mire E Unikkatilit?

  Kuq E Zi Ft. Klepto

  Ju Ha Per Sgjalli

  Krejt Hajvan

  Tjeter

  A Nive Ft. Klepto

  Nrrot Somes

Votimi i Javes

Qendra e Dobesimit EquiLybra