teksteSHQIP.com
TeksteShqip Mobile Version

ELHAIDA DANI :: NEWSElhaida Dani Dominon Skenėn Edhe Me Kėngė Nė Italisht


Zgjidhni me sa yje do votoni
  Mesatarja:  5 / Votuan:  11

[10-05-2013]
Suksesi nuk ka tė ndalur pėr kėngėtaren shqiptare Elhaida Dani.

Ajo ka kaluar me sukses dhe njė tjetėr fazė nė spektaklin e muzikės “The Voice of Italy” duke i shpėtuar eliminimit.

Gara sa vjen dhe bėhet mė e ashpėr mes konkurentėve tė kėtij spektakli, por Elhaida ka dhėnė maksimumin mbrėmjen e djeshme.

Shkodrania 19 vjeēare bėn pjesė nė grupin e tė madhit Riccardo Cocciante, i cili i kishte besuar asaj kėngėn “Nessun Dolore”.

Ashtu si dhe nė netėt e kaluara trajnerėt e vlerėsuan punėn e kėngėtares, megjithėse nuk munguan dhe kritikat, tė cilat janė normale nė kėtė fazė tė spektaklit.

Elhaida, e cila ėshtė njė kėngėtare e pėlqyer nga publiku shqiptar, tanimė ka rrėmbyer dhe zemrat e adhuruesėve italianė.

Ajo njihet si fituese e edicionit tė “Top Fest 2012” nė televizionin Top Channel.
 (shqiptarja)

Kalendari
30/01/2015
Gėzuar Ditelindjen TeksteShqip Uron:
Shkumbin Kryeziu
Shkumbin Kryeziu
49 vjeē
R.I.P.     Pėrkujtojmė:
Tish Dajia
Tish Dajia
(1926-2004)

Votimi i Javes
   26 Janar - 1 Shkurt 2015

Best New Artist 2014?

  Kida

  Enca

  Arilena

  Florent Abrashi

  Offchestra

  Stelina

Votimi i Javes

Qender Dobesimi Equilybra