A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
BiografiaTags: Eneda Tarifa, Eneida Tarifa, Eneida Tarifaj, Enejda Tarifa
  • Rrjetet Sociale:
  • Official Facebook Profile


Zgjidhni me sa yje do votoni
  Mesatarja:  4.4 / Votuan:  63


Eneda Tarifa

Vendlindja: Tiranë  
Jeton dhe vepron në  
Mosha: 34 Vjeç
Ditëlindja: 30 Mars 1982
Shenja e Horoskopit: Dashi
Këndon kryesisht: Pop

Eneda Tarifa është një këngëtare e njohur. Eshte nje kengetare shum e mire e muzikes shqiptare,Ajo ka pas suksese te jashtezakonshme ne jete.Nuk mund te harrohet asnjehere kenga e saj "Ika larg" nje kenge e cila me vokalin e saj shpertheu dhe mallengjeu shume njerez madje ajo cilesohet si nje nga kenget me te bukura te saj.Ka marre pjese ne shume festivale.Nje nder to eshte ai ne vitin 2006 ne "Kënga Magjike".Ne kete festival ajo u paraqit me kengen "Rreth zjarrit tënd" ku pati mjaft sukses madje arriti edhe të rrëmbejë Cmimin "Cesk Zadeja".

Nje nder paraqitijet e saja me te bukura eshte edhe ajo ne vitin 2007 ne festivalin "Polifest" me kengen "Mos Harro" ku pati mjaft sukses pasi qe kjo kenge u mirprit dhe u duartrrokit mjaft mire nga publiku madje u cilesua si nje nga kenget me te mira te ketij festivali nga shume kritikë muzikorë.

Me vone ajo u paraqit serish ne vitin 2008.Në "Kënga Magjike 2008" ajo u paraqit me kengen "Zeri im" ku rrembeu cmimin “Cmimi Fun Tune” dhe u vleresua me 577 pike nga vete artistet e ketij festivali.

Paraqitja tjeter e saj eshte ne vitin 2010 ku mori pjese ne festivalin "Top Fest" ne edicionin e 7-të me kengen "Me veten" ku mori cmimin e pare.

Aktualisht ajo punon si moderatore ne programin "Portokalli" nje nga evenimentet e televizionit "Top Channel".

» Dërgo Korrigjime »

Punuan Biografinë:  Annonim  Kalendari
06/05/2016
Gëzuar Ditelindjen TeksteShqip Uron:
Adea Pula
Adea Pula
21 vjeç
Fortesa Hoti
Fortesa Hoti
25 vjeç
Dafina Kastrati (Gjakove)
Dafina Kastrati (Gjakove)
32 vjeç
Alban Arifi
Alban Arifi
29 vjeç
Hysen Sallauka
Hysen Sallauka
26 vjeç

Votimi i Javës
   1-7 Maj 2016

Cili Grup Është Më I Miri?

  O.T.R & G.G.

  Babastars

  Tba

  Nrg Band

  P.I.N.T

  Kaos

Voto