teksteSHQIP.com
TeksteShqip Mobile Version

ERMAL FEJZULLAHU :: NEWSErmal Fejzullahu: Gati Hiti Veror Me Genen


Zgjidhni me sa yje do votoni
  Mesatarja:  5 / Votuan:  2

[12-06-2012]
Dy nga kėngėtarėt mė me zė tė tregut shqiptar Gena dhe Ermal Fejzullahu kanė qenė tė ftuar nė programin 'Pro Shqip' nė Top Kosova Radio, ku kanė treguar arsyen se pse shihen bashkė kėto ditė mė shumė se kurrė.

Ata sapo ishin kthyer nga studio e Florent Boshnjakut ku kanė regjistruar njė duet me tekst tė Avni Qailit dhe qė na kanė treguar qė do tė jetė njė super hit i kėsaj vere.

Ndėrsa, tė pyetur se mė kė do tė donin tė bashkėpunonin me ndonjė nga femrat e estradės, Gena pėr Kosovė ka thėnė se do ti pėlqente me Dafina Zeqirin, e ndėrsa Ermali pėr Tiranė ka thėnė se do t'i pėlqente me Elvana Gjatėn.

Kėnga e tyre e re pritet shumė shpejt tė ketė edhe njė video, por aq tė pėrshtatshme me stinėn e nxehtė.


Tashmė ēdo gjė ėshtė gati vetėm pritet lansimi i kėngės duet nė mes kėngėtarit Gena dhe Ermal Fejzullahu. Ėshtė gati edhe video-klipi i punuar mjaft interesant nga produksioni 'Max Production'.

Ne siguruam edhe kėtė foto gjatė xhirimin, nė tė cilat shihen dy artistėt e suksesshėm, qė siē thotė edhe vetė Gena me modesti kur ne e pyesim pėr hitin e kėsaj vere dihet tashmė, do tė jetė kjo kėngė super verore e ritmike dhe me njė tekst tė bukur.

Ndėrsa Gena, na ka thėnė se tė gjithė fansat e tyre duhet tė durojnė edhe pak dhe po vjen ky hit i bukur.
 (Maksim Gjokaj/Kosova Sot)

Kalendari
01/02/2015
Gėzuar Ditelindjen TeksteShqip Uron:
Hysni Klinaku
Hysni Klinaku
40 vjeē
R.I.P.     Pėrkujtojmė:
Violeta Simoni
Violeta Simoni
(1942-2013)

Votimi i Javes
   26 Janar - 1 Shkurt 2015

Best New Artist 2014?

  Kida

  Enca

  Arilena

  Florent Abrashi

  Offchestra

  Stelina

Votimi i Javes

Qender Dobesimi Equilybra