teksteSHQIP.com
TeksteShqip Mobile Version

ERMAL MAMAQI :: BIOGRAFIATags: Ermal Mamaqi
13


Zgjidhni me sa yje do votoni
  Mesatarja:  4.8 / Votuan:  80


Ermal Mamaqi
Mosha: 32 Vjeē
Ditėlindja: 21 Mars 1982
Shenja e Horoskopit: Dashi

Si aktor u prezantua per here te pare ne Portokalli. Ndersa muzika mbetet pasioni i tij i pare dhe tashme ka perfunduar studimet per kanto ne Tirane.
Shkeputet nga spektakli "Portokalli" por jo nga grupi The Shblsh me te cilet vazhdon te kete sukses ne spektaklin qe zhvillohet cdo te Diele ne Vizion + Ne Oren 20:45 e quhet "Apartamenti 2XL". Pastaj ai largohet, dhe ka krijuar emisionin e tij qe titullohet: "6 Ditė pa Ermalin" e cila ka patur shume sukses. Ajo transmetohet ēdo tė Shtunė nė T Plus ne Digitalb nė orėn 22:00. Sot eshte i martuar me ish drejtuesen e spektaklit "Portokalli" Amin (Amarda Toska) dhe bashke kane hyre dhe ne rrugen e biznesit me firmen "Ami Special Event" qe merret me organizimin e eventeve tė ndryshme, drekave, darkave, dasmave, konferencave, party, zbukurime ambientesh, ndriēim, fustane nusesh dhe Dj. Ne Nėntorin e 2013 ai ka bere nje Film qe titullohet "Femrat" bashke me Enxhi Cuku. Filmi transmetohet mė 15 Nentor ne te gjitha Kinematė ne Shqiperi. Ka krijuar dhe studion e tij "Ermal Mamaqi Production" dhe ka bėrė disa kenge.


» Dėrgo Korrigjime »
Punuan Biografinė:  MusicMaker    ALDOooo    SeadBaba  PJESEMARRJA NE FESTIVALE

ERMAL MAMAQI :: NEWS
ERMAL MAMAQI :: KOMENTEKalendari
18/12/2014
Gėzuar Ditelindjen TeksteShqip Uron:
Labi
Labi
35 vjeē
Christina Aguilera
Christina Aguilera
34 vjeē

Votimi i Javes
   15-21 Dhjetor 2014

Hiti i Veres 2014?

  Genta, Ardian & Dalool - Feel

  Dafina Zeqiri & Ledri - Got Ur Back

  Tingulli 3nt - Jasha

  Enca - Ata Nuk E Din

  Nora Istrefi - Baby Jem

  Leonora Jakupi - Ma Ngat

Votimi i Javes

Qendra e Dobesimit EquiLybra