teksteSHQIP.com
TeksteShqip Mobile Version


Kėnga Magjike TV Klan TV Klan, Ardit Gjebrea, Klani, Klan28/11/2013 - 30/11/2013
Pallati i Kongreseve, TIRANE
Prezantuesit: Ardit Gjebrea, Mariela Berliku, Evisa Larti, Ermal Mamaqi & Ervin Bejleri
TV/Radio: TV Klan / Radio Klan


Kėnga Magjike 2013 Kėnga Magjike
Zgjidhni me sa yje do votoni
  Mesatarja:  4.7 / Votuan:  353

Kėnga Magjike 2013 (Kėngėt me Tekste dhe Video)

 1. "I Jemi Je" - Nora Istrefi I Jemi Je Nora Istrefi
 2. "Tatuazh Nė Zemėr" - Besa Tatuazh Nė Zemėr Besa
 3. "Si Dukem Une Pa Ty" - Erik Lloshi Si Dukem Une Pa Ty Erik Lloshi
 4. "Vetem Kujtohu" - Xhejsi Jorgaqi & Ēartani Vetem Kujtohu Xhejsi Jorgaqi & Ēartani
 5. "Jepe" - Stefi & Endri Prifti Jepe Stefi & Endri Prifti
 6. "S'dua Tė Mbarojė" - Lynx S'dua Tė Mbarojė Lynx
 7. "Mos Ma Lsho" - Ronela Hajati Mos Ma Lsho Ronela Hajati
 8. "Te Ndiej" - Sheila Haxhiraj Te Ndiej Sheila Haxhiraj
 9. "Ti" - Jonida Maliqi Ti Jonida Maliqi
 10. "Gjuju" - Era Rusi & Gbmc Gjuju Era Rusi & Gbmc
 11. "Bekim" - Rozana Radi Bekim Rozana Radi
 12. "Po Te Le Nje Leter" - Gjergj Leka Po Te Le Nje Leter Gjergj Leka
 13. "Hajde Nesėr" - Mihrije Braha Hajde Nesėr Mihrije Braha
 14. "Tė Shkuara" - Jehona Sopi Tė Shkuara Jehona Sopi
 15. "Poltrona Jote Bosh" - Classic Boys Poltrona Jote Bosh Classic Boys
 16. "Girls Just Wanna Have Fun" - Natyral Girls Just Wanna Have Fun Natyral
 17. "Endrra Jonė" - Elia Endrra Jonė Elia
 18. "Gaboja" - Ledina Ēelo Gaboja Ledina Ēelo
 19. "E Fundit Tango" - Olta Boka E Fundit Tango Olta Boka
 20. "Harmoni Ne Sky" - Bojken Lako Band Harmoni Ne Sky Bojken Lako Band
 21. "Ne Do Puthemi" - Rovena Dilo Ne Do Puthemi Rovena Dilo
 22. "Destinacion" - Mariza Ikonomi Destinacion Mariza Ikonomi
 23. "Ndiej" - Xhoi Ndiej Xhoi
 24. "Zemrėn Merr" - Ksal Zemrėn Merr Ksal
 25. "Serenat’ Malli" - Devis Xherahu Serenat’ Malli Devis Xherahu
 26. "Freedom" - Code Freedom Code
 27. "Frymemarrje" - Keler Sufja Frymemarrje Keler Sufja
 28. "Gjithmonė Me Ty" - Dorina Tiko Gjithmonė Me Ty Dorina Tiko
 29. "Fryma Ime" - Blerina Braka Fryma Ime Blerina Braka
 30. "Sa Larg" - Sardi Sa Larg Sardi
 31. "Akull" - Albana Bilalli Akull Albana Bilalli
 32. "Mes Yjesh" - Dren Abazi Mes Yjesh Dren Abazi
 33. "Po U Merzite" - Adelina Thaqi Po U Merzite Adelina Thaqi
 34. "Temperaturė" - Rudina Delia Temperaturė Rudina Delia
 35. "Dashuri Qe Vret" - Xhesika Polo Dashuri Qe Vret Xhesika Polo
 36. "Posesiv" - Egzona Ademi Posesiv Egzona Ademi
 37. "Mos Shko" - Eltina Minarolli & Ardit Cuni Mos Shko Eltina Minarolli & Ardit Cuni
 38. "Bregu I Vjeter" - Lind Islami Bregu I Vjeter Lind Islami
 39. "Human" - Entela Zhula Human Entela Zhula
 40. "Le T’folin" - Ardi G’b Le T’folin Ardi G’b
 41. "Zemra Ime Te Do Fort" - Alvin Koēibelli Zemra Ime Te Do Fort Alvin Koēibelli
 42. "1001 Netė" - Petro 1001 Netė Petro
 43. "Ike Ti" - Elsa Fazlija Ike Ti Elsa Fazlija
 44. "Vetem" - Semi Jaupaj Vetem Semi Jaupaj
 45. "Vetėm Unė" - Manjola Nallbani Vetėm Unė Manjola Nallbani
 46. "Rrugės Pa Ty" - Mark Marku Rrugės Pa Ty Mark Marku
 47. "Sa Shpirt Te Kam" - Drilon Shala Sa Shpirt Te Kam Drilon Shala
 48. "Imagjino" - Besiana Mehmedi & Shkodran Tolaj Imagjino Besiana Mehmedi & Shkodran Tolaj
 49. "Cash" - Gjergj Kaēinari Cash Gjergj Kaēinari
 50. "At’ I Birit Tim" - Erjon Beci At’ I Birit Tim Erjon Beci
 51. "Serial Killer" - Angelo Serial Killer Angelo
 52. "Maskė" - Antonela Maskė Antonela
 53. "Te Dua Sa Havan" - Egzon Pireci & Hekuran Krasniqi Te Dua Sa Havan Egzon Pireci & Hekuran Krasniqi
 54. "S'mund Te Harroj" - Anxhela Noti S'mund Te Harroj Anxhela Noti
 55. "Enderruar" - Vlashent Sata Enderruar Vlashent Sata
Pak fjale mbi kete festival:

Kėnga “Tatuazh nė zemėr” e Besa Kokėdhimės ėshtė fituese e edicionit tė sivjetmė “Kėnga Magjike”, pasi mori numrin mė tė madh tė pikėve nga votimi i kėngėtarėve pjesėmarrės nė kėtė festival.

Ēmimin e dytė e fitoi Ledina Ēelo, kurse Endri dhe Stefi morėn ēmimin e tretė.

Megjithatė, edhe pjesėmarrėsit tjerė nuk mund tė ankohen, duke qenė se shumė prej tyre u larguan me trofe.

Kėshtu, ēmime morėn Dren Abazi, Jehona Sopi, Jonida Maliqi, Rovena Dilo, Nora Istrefi qė mori ēmimin diskografik, Olta Boka u zgjodh pėr performancėn mė tė mirė.

Pastaj Bojken Lako Band mori ēmimin pėr ‘Best Rock’, Manjola Nallbani mori ēmimin e kritikės, balada mė e mirė ishte kėnga e Ledina Ēelos. Endri dhe Stefi u nderuan pėr ēmimin e kėngės hit e kėshtu me radhė.

ĒMIMET E DHENA NE FESTIVALIN KENGA MAGJIKE

Era Rusi & GBMC “ Gjuju” Ēmimi Bashkėpunimi mė i mirė.
Xhesika Polo “Dashuri qė vret” Ēmimi Vokali mė i mirė.
Ronela Hajati “Mos ma lsho” Cmimi i internetit.
Xhoi “Ndiej” Ēmimi Magjia e parė.
Classic boys “Poltrona jote bosh” Ēmimi Grupi mė i mirė.
Adelina Thaqi “Po u mėrzite” Ēmimi Ēesk Zadeja.
Mariza Ikonomi “Destinacion” Ēmimi Interpretuesja mė e mirė.
Dren Abazi “Mes Yjesh” Ēmimi Stil.
Jehona Sopi “Tė shkuara” Ēmimi Tv Klan.
Jonida Maliqi “Ti” Ēmimi Jon Music.
Olta Boka “E fundit tango” Ēmimi Performanca mė e mirė.
Nora Istrefi “I jemi je” Ēmimi Diskografik.
Gjergj Leka “Po tė lė njė letėr” Ēmimi Kantautori mė i mirė.
Rovena Dilo “Ne do tė puthemi” Ēmimi Rikthimi mė i mirė.
Rozana Radi “Bekim” Ēmimi Amc.
Bojken Lako “Harmoni nė skaj” Ēmimi Kėnga mė e mirė rok.
Manjola Nallbani “Vetėm unė” Ēmimi i Kritikės.
Besa Kokėdhima “Tatuazh nė zemėr” Ēmimi Best Dance.
Ledina Ēelo “Gaboja” Ēmimi Balada mė e mirė.
Endri dhe Stefi “Jepe jepe” Ēmimi Kėnga Hit.

Kėnga Magjike 1999

Kėnga Magjike 2000

Kėnga Magjike 2001

Kėnga Magjike 2002

Kėnga Magjike 2003

Kėnga Magjike 2004

Kėnga Magjike 2005

Kėnga Magjike 2006

Kėnga Magjike 2007

Kėnga Magjike 2008

Kėnga Magjike 2009

Kėnga Magjike 2010

Kėnga Magjike 2011

Kėnga Magjike 2012

Kėnga Magjike 2014


Kalendari
18/12/2014
Gėzuar Ditelindjen TeksteShqip Uron:
Labi
Labi
35 vjeē
Christina Aguilera
Christina Aguilera
34 vjeē

Votimi i Javes
   15-21 Dhjetor 2014

Hiti i Veres 2014?

  Genta, Ardian & Dalool - Feel

  Dafina Zeqiri & Ledri - Got Ur Back

  Tingulli 3nt - Jasha

  Enca - Ata Nuk E Din

  Nora Istrefi - Baby Jem

  Leonora Jakupi - Ma Ngat

Votimi i Javes

Qendra e Dobesimit EquiLybra