teksteSHQIP.com
TeksteShqip Mobile Version

Fatmir Shahini - Le Te Thojn Pijanec

shqipjamaster/Acromax, tė zgjedhur nga Fatmir Shahini pėr promovimin e videoklipit "Le Te Thojn Pijanec", kanė vendosur tė bllokojnė nė mbarė rrjetin e internetit. Na vjen keq pėr fansat dhe pėr vetė kėngėtarėt qė shpenzojnė mijėra euro qė videoklipi i tyre tė shikohet, por bllokimi nė gjithė portalet shqiptare, nė radhė tė parė shkon ndesh me interesat e tyre. Nė portalin TeksteShqip.com, promovojmė muzikėn shqip pa asnjė kusht prej 8 vjetėsh dhe do vazhdojmė ta bėjmė pėr tė gjithė videoklipet e pa censuruar.

Zgjidhni me sa yje do votoni
  Mesatarja:  4.9 / Votuan:  85

Kur tė vdes mbi supe te me mbani
edhe sduhet tė o me qani
e mos qani fukarane
se ma pi o moj rakine prane
(ref 1) kush pi veren dhe o moj rakine
do te vdese o mbi trendeline
kush s'pi rakin dhe veren
mos e paft me sy pranveren
(ref 2)le te thone pijanec
opo nuk caj koke fare
se kur une do te vdes
a ka moj raki o n'varre
moj raki e shkret ne buze
o shoke sa ka o lezet
e do ta pi me fund o shoke
epo nje dit do te vdes
epo na beft gjak e dhjame
epo se su be o qameti
se poshte o shok ne varre
ska o moj raki permeti
raki do pi do pi raki
kur te vdes jo mos me qani
por rakin ma bini tek varri
se do pi o nga pak raki
o per zot o per perendi
(ref 1) kush pi veren dhe o moj rakine
(ref 2) le te thone pijanec

Ky tekst u dėrgua nga Tomi rina
Korrigjo Tekstin Status FB nga ky tekst Pėrkthe Tekstin Akordet


Gėzuar Ditelindjen
SHUMĖ URIME
PĖR JU        
Faton Rugova 35 vjeē

Votimi i Javes
   25-31 Gusht 2014

Kengetarja Me E Bukur Shqiptare?

  Genta Ismajli

  Elvana Gjata

  Dafina Zeqiri

  Argjentina Ramosaj

  Nora Istrefi

  Dhurata Ahmetaj

Votimi i Javes

Qendra e Dobesimit EquiLybra