teksteSHQIP.com
TeksteShqip Mobile Version

GENTA ISMAJLI :: NEWS


Urimi I Genta Ismajlit Pėr Vitin E Ri 2014


Zgjidhni me sa yje do votoni
  Mesatarja:  5 / Votuan:  52

[31-12-2013]
Plot 10 vjet karrierė e mbushur me hite dhe suksese tė panumėrta. Genta Ismajli nuk ka ndėrmend tė ndalet dhe vjen plot energji edhe nė kėtė fundvit me kėngėn e saj mė tė re, "Anuloje". Me muzikė dhe tekst nga Arsim Bunjaku dhe orkestruar nga Virusi, kėnga u lansua vetėm dje dhe sot ėshtė tashmė hit. Kėngėtarja seksi nga Kosova vjen nė njė intervistė ekskluzive pėr teksteshqip, duke na treguar diēka mė shumė rreth kėngės sė re, aktiviteteve gjatė kėtij fundviti, projekteve pėr vitin e ardhshėm dhe me njė urim special pėr tė gjithė nė kėtė natė tė ndėrrimit tė viteve.

TeksteShqip: Genta, ju vazhdimisht prodhoni hite tė reja dhe jeni njė kėngėtare shumė e dashur pėr publikun. Si ndiheni e rrethuar nga kaq shumė fansa dhe njerėz qė ju duan vazhdimisht?

Genta: Sinqerisht ėshtė njė ndenjė shumė e mirė, e papėrshkruar me fjalė ndoshta, kam fansat mė tė mirė qė gjithmonė janė aty kudo qė kemi aktivitete. Shfrytėzoj rastin qė pėrmes faqes tuaj ti pėrshėndes tė gjithė pėrzemėrsisht.TeksteShqip: Surprizat pėr fansat nuk munguan as gjatė festave tė fundvitit, apo jo?

Genta: Me datėn 29 ėshtė bėrė lansimi i kėngės "Anuloje", kjo mund ta them se ėshtė njė prej dhuratave qė kam bėrė pėr fansat e mi, ndėrsa ka dhe shumė performanca nė televizione nė Kosovė dhe Shqipėri qė do tė transmetohet gjatė festave.


TeksteShqip: Kemi dėgjuar se keni pergatitur njė kolazh kėngėsh me kolegen tuaj Edona Llalloshi. Mund te na thoni diēka mė shumė rreth kėtij projekti mjaft tė veēantė?

Genta: Po ėshtė e vėrtetė. Unė bashkė me Edonėn kemi bėrė njė kolazh 15 minutėsh me disa kėngė tonat, tė cilat i kemi pėrzgjedhur do thoja nė mėnyre tė pėrshtatshme. Ky kolazh do tė transmetohet nė RTK gjatė festave.TeksteShqip: Ēfarė solli 2013-ta pėr juve?

Genta: Ishte njė vit i ngarkuar qė nga fillimi: lansimi i klipit "E Kam Provuar", pastaj pjesėmarrja si anėtare e jurisė nė "Gjeniu i Vogel 5", fushata njė mujore e PD-sė, realizmi i kėngės dhe klipit "Si ty nuk ka", koncertet e verės, koncertet jashtė Kosovės, pjesėmarrje nė shumė emisione, intervista... Mund tė them se secila ditė ishte shumė aktive plotėsisht sa qė ka ndodhur deri nė 4 ditė pa gjumė, por sigurisht qė jam e kėnaqur dhe plotėsisht mirėnjohėse pėr tė gjithė qė mė shoqėruan nė kėtė vit.


TeksteShqip: Viti 2014 vjen me plot risi pėr juve, duke qenė se ėshtė edhe 10 vjetori i karrierės suaj muzikore. A jeni duke pėrgatitur diēka tė veēantė pėr vitin qė vjen?

Genta: Ėshtė njė vit i rėndėsishėm, pasi hy nė njė dekadė tjetėr nė karrierė dhe kėtė kam ndėrmend ta shėnoj me disa projekte interesante tė cilat vetėm se kanė filluar tė realizohen.


TeksteShqip: Jeni njė kėngėtare shumė e vlerėsuar nė faqen tonė www.teksteshqip.com, sepse tekstet tuaja tė bukura kėndohen dhe pėlqehen kudo. Si ndiheni qė keni kaq shumė fansa nė teksteshqip?

Genta: Tė them tė drejtėn jam e habitur, sidomos me fansat qė kam nė faqen time zyrtare nė facbook, janė aq shumė, sa qė nganjėherė mė vjen keq se nuk mund tė ju pėrgjigjem mesazheve tė tė gjithėve, por besoj se mė kuptojnė. Gjithashtu faleminderit dhe faqes tuaj qė mbani vėrtetė njė arkivė interesante dhe unike nė muzikėn tonė.TeksteShqip: Keni kaq kohė nė skenė dhe nuk jeni prononcuar shumė pėr jetėn private? A ėshtė nė kėrkim Genta?

Genta: Ėshtė ende e njėjtė...


TeksteShqip: Njė kohė e gjatė pa u paraqitur nė ndonjė festival. A do tė kemi mundėsinė ta shohim sėrish Gentėn nė njė festival muzikor?

Genta: Pėr momentin nuk kam plane rreth festivaleve, por nuk i dihet, ndoshta...


TeksteShqip: Urimi juaj pėr festat e fundvitit?

Genta: Uroj qė gjithēka tė shkoj sipas planeve tė secilit, pėr njė jetė mė tė mirė, mė tė lumtur, mė shumė harmoni, mė shumė paqe dhe sa mė shumė punė qė tė arrijmė qėllimet tona sė pari si popull e pastaj si individ.


TeksteShqip: Genta, tė falenderojmė shumė qė gjete kohė pėr intervistėn tonė. Ndonjė gjė e fundit pėr fansat e TeksteShqip?

Genta: Ju faleminderit shumė edhe juve. Ishte kėnaqėsi tė ndaja kohėn me ju, ju uroj shumė suksese vitin qė vjen dhe ju faleminderit shumė pėr intervistėn.
 (Teksteshqip.Com)

      Genta Ismajli - Anuloje [Teksti dhe Klipi]

Me shume artikuj nga Genta Ismajli

Genta Ismajli
Genta IsmajliKalendari
31/01/2015
Gėzuar Ditelindjen TeksteShqip Uron:
Helena Paparizou
Helena Paparizou
33 vjeē

Votimi i Javes
   26 Janar - 1 Shkurt 2015

Best New Artist 2014?

  Kida

  Enca

  Arilena

  Florent Abrashi

  Offchestra

  Stelina

Votimi i Javes

Qender Dobesimi Equilybra