teksteSHQIP.com
TeksteShqip Mobile Version

GRESA BEHLULI :: BIOGRAFIASend Gresa Behluli Ringtone to your Cell

Fotografia Tjeter
Fotografia Tjeter

2


Zgjidhni me sa yje do votoni
  Mesatarja:  4.3 / Votuan:  53


Tags: Gresa Behluli, Gresa, Gresa Beluli, Gressa
Vendlindja: Prizren
Mosha: 28 Vjeē
Ditėlindja: 18 Mars 1986
Shenja e Horoskopit: Peshqit

Eshtė njė nga kėngėtaret me te mira shqiptare. Eshte vajza e kengetares Shkurte Fejza. Muzika per kengetaren bukuroshe e simpatike eshte thjeshte nje hobi pasi qe ajo eshte drejtuar ne drejtime te tjera jetesore dhe profesionale. Ajo ka shumė kėngė te famshme dhe te bukura madje shumica e tyre jane bashkpunime me nenen e saj Shkurte Fejza. Nje nga kenget e saj e cila veqohet si nje nga kenget me te suksesshme te Gresa Behlulit eshte kenga: "Akull dhe zjarr" poashtu kenga tjeter: "Uji mineral" dhe kėnga: "Faqe e re" e cila eshte nje nder kenget me te bukura dhe me te vleresuara nga publiku. Kengetarja bukuroshe ka marre pjese edhe ne disa koncerte,festivale etj. Ja vlen te permendet pjesmarrja ne festivalin: "Kenga Magjike 2006" me kengen: "Kupto djalo" ku pati mjaft sukses.
Ne Nėntor te vitit 2010 mori pjese serish ne: "Kėnga Magjike 2010" me kengen: "Faqe e re" ku shkoi deri ne gjysmefinale dhe u klasifikua ne vendin e 37-tė me 61 pike votuar nga vete kengetaret konkurues ne festivalin: "Kėnga Magjike 2010".
Ne vitin 2011 nxjerr edhe videoklipin e kesaj kenge i cili ishte mjafte i sukseshem sepse u pelqye dhe u shikua shume nga publiku me vone mori pjese ne festivalin e 7-te te ZICO TV ku mori nje nga cmimet me speciale te cilet i kishte dhuruar vete edicioni i 7-te i festivalit ZICO TV. Poashtu ka marre edhe cmime te tjera ne jeten e saj Ndėrsa tani ajo vazhdon: kendon, nxjerr videoklipe dhe vazhdon me projektet e saja te reja.Nė vitin 2012 kėngėtarja nxjerr videoklipin e saj tė ri tė titulluar "Pa Justifikim" njė baladė e mrekullueshme e punuar nga Avni Qahili si dhe e shoqėruar me njė videoklip nga "EMF Creative".

Gjatėsia: 1.75 m
Pesha: 58 kg
Ngjyra e syve: E kaltėr
Ngjyra e flokėve: natyrale brune
Ushqimi i preferuar: Ēdo gjė qė kombinohet me pomfrit
Muzika e preferuar: Ēdo zhanėr tė muzikės, muzika e mirėfilltė
Kėngėtarja e preferuar: Christina Aguilera
Filmi i preferuar: Men On Fire
Aktorėt e preferuar: Keanu Reeves, Julia Roberts, Sandra Bullock
Vendi i preferuar pėr dalje: Te Sante-a
Pija e preferuar: Portokall
Ngjyra e preferuar: E verdha, e kaltėrta
Talenti sekret: Imitimi
Sporti i preferuar: Noti
Sportistja e preferuar: Ana Kurnikova
Hobi: Muzika
Stili i veshjes: Varėsisht nga vendi dhe rasti
Menaxheri: Shkurte Fejza-Behluli
Shpėrblimet e fituara: Polifest 2003, vendi i tretė


» Dėrgo Korrigjime »
Punuan Biografinė:  Annonim  

Send Gresa Behluli Ringtone to your Cell

PJESEMARRJA NE FESTIVALEAUTOR I KENGEVE
GRESA BEHLULI :: NEWS
GRESA BEHLULI :: KOMENTEGėzuar Ditelindjen
SHUMĖ URIME
PĖR JU        
Vjollca Haxhiu 36 vjeē
Naser Beqiri 28 vjeē
Mad Lion 34 vjeē

Votimi i Javes
   21-27 Prill 2014

Kush Dominon Ne Showbiz?

  Genta Ismajli

  Dafina Zeqiri

  Elvana Gjata

  Rita Ora

  Nora Istrefi

  Kaltrina Selimi

Votimi i Javes