teksteshqip.com
A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Intervistë Ekskluzive:

Shaqir Cërvadiku: “Qetësinë Shpirtërore E Gjej Në Krijimtarinë Muzikore”

Jo shpesh ndodh të njihemi më artistë të vërtetë. E kur i njeh ata nga karriera e tyre e artë, por edhe nga përditshmëria, të bëjnë optimist për jetën, të dhurojnë vetëm dituri e nxitje për projekte përparimtare. I këtillë është edhe artisti i madh i këngës shqipe Shaqir Cërvadiku, i cili na nderon me këtë intervistë ku na rrëfen jetën dhe sukseset e tij... Teksteshqip: Shaqir, a mund të na i përshkruani momentet e para në skenë? Shaqir Cërvadiku: Unë kam filluar shumë i vogël të luaj dhe këndoj me instrumente muzikore folklorike pasi, babain, gjyshin e xhaxhallarët i kam pasur rapsodë të njohur. Fillimisht këndoja në odën tonë, kur vinin shumë mysafirë, p...
Erdhi si një duet i pa paralajmëruar por po pëlqehet shumë nga publiku, është kjo këngëtarja & modelja e njohur Morena Taraku e cila ka publikuar klipin e saj më të ri në bashkpunim me reperin nga Shqipëria, Stresin. Ki me bo titullohet kënga e cila është ritmike dhe është punuar nga Massive Production, Nurteel & Granit Gashi. Video...

:: Më Të Klikuarit e Javës

 • 1. Gold Ag

  Arian Agushi (Gold AG) ka kaluar 10 vjet të fëmijërisë në Preshevë, pra në vendlindjen e babait, gjyshit, stërgjyshit e tij. Ka jetuar dhe është rritur si çdo fëmijë tjetër shqiptar i asaj ane. Babai i tij vdiq kur i kishte 6 vjet dhe që atëherë e deri tash jeton me nënën e tij, të cilën e ka gjënë më të shtrenjtë në botë. Arian Agushi i njohur si ...
  Lexo gjithë biografinë

  Gold Ag
 • 2. Era Istrefi

  Ditët në vijim industria e muzikës shqiptare u godit nga një ‘erë’ e stuhishme. Kjo pas debutimit të këngëtares së re nga Prishtina, Era Istrefi. Era shumë shpejt ka hyrë fuqishëm në skenë, duke bërë për vete kështu shumë adhurues me zërin dhe stilin e saj të veçantë, ndërsa prej paraqitjeve të saj Era duket shumë premtuese, derisa jep shpresë p...
  Lexo gjithë biografinë

  Era Istrefi
 • 3. Unikkatil

  Viktor Paloka i njohur si Rebel a.k.a. Unikkatil është nje repper nga Prishtina qe jeton në Bronx, New York. Shkollën fillore e mbaroi në Prishtinë. Më pas u regjistrua në gjimnazin "Sami Frasheri". Në fillim ishte një nxënës i shkëlqyer por më vonë u bë problematik dhe u përjashtua tre herë nga shkolla. Në vitin 1992, Unikkatili inqizoi kënget e t...
  Lexo gjithë biografinë

  Unikkatil
 • 4. D.U.D.A.

  D.u.d.A me emrin Burim Osmani kreu shkollën e mjeksisë, drejtimi i stomatologjisë në Gjilan. Pasioni i tij për muzikë lindi qysh herët, në moshën fëmijërore. Por me krijimtari dhe interpretime filloi prej vitit 1998-99. Vitet 2001-02 ishin vite pushimi nga skena publike per Duden, pers shkak të problemeve të medha që i ka çdo njeri që merret me kët...
  Lexo gjithë biografinë

  D.U.D.A.
 • 5. Mimoza Shkodra

  Mimoza Shkodra është një këngëtare kosovare e njohur për këngët "Ndarja", "Burrat nuk Jane SI TI" dhe "Pare Pare". 2011 ajo publikoi këngën "Ndarja" e cila ka arritur sukses të madh. Gjatë verës së vitit 2012, ajo bashkëpunoi me këngëtarin Seldi Qalliu dhe ata se bashku arriten shum sukses me ate kenge "Pare Pare"....
  Lexo gjithë biografinë

  Mimoza Shkodra
 • 6. Morena Taraku

  Me transformimin e vet të pazakonshëm ka arritur majat e bukurisë. Është zgjedhur “Miss Kosova 2010”, “Miss Liberty of the World 2012", mori pjesë në “Miss Earth 2010”, ka përfaqësuar Shqipërinë në “Miss World 2012”; shijoi aventurën e saj në “VIP Shpija 3”, provoi veten si prezantuese e “Video Festit Muzikor”, është imazh publicitar i DigitAlb.......
  Lexo gjithë biografinë

  Morena Taraku
 • 7. Babastars

  Tingulli 3nt: Grupi Tingulli 3 tani më grup i mirënjohur kosovar është formuar në vitin 1996. Grupin e formoi Getoar Selimi. Getoari lindi me 3 korrik 1982 në Prishtinë dhe si fëmijë në vitin e cekure kishte këngën e parë të cilën e këndoi së bashku me këngëtaren Anita Vukpalaj. Kjo këngë titullohej "Rap adhuroj" po në vitin në fjalë Getoari bas...
  Lexo gjithë biografinë

  Babastars
 • 8. Dafina Zeqiri

  Talenti i Dafines u zbulua që në fëmijëri. Në moshën 10-vjeçare, mori pjesë në një festival për fëmijë në Suedi me një këngë në anglisht, të cilën e kishte shkruajtur vetë. Në moshën 16-vjeçare u kthye në Kosovë me pak fjalë dhe pa bujë, por i dhuroi dëgjuesëve hite pas hitesh. Ajo u bë pjesë e TOP listave të televizioneve dhe radiove lokale dhe në...
  Lexo gjithë biografinë

  Dafina Zeqiri
 • 9. Kida

  Kida e cila quhet ne te vertete Orhidea Latifi. Ajo eshte pjesë e OnRecords, është bërë e njohur për publikun në performancën e saj në skenën e koncertit të DMX të mbajtur kohë më parë. Ajo ka debutuar në skenën muzikore me këngën “Murder”, videoklipi i të cilës ka skena pikërisht nga ky koncert. Këngën e kanë realizuar Zzap n’ Chriss, kurse teksti...
  Lexo gjithë biografinë

  Kida
 • 10. 2 Ton

  Emri i tij i vërtetë është Arton Avdyli dhe me muzikë ka filluar të merret që kur ishte fëmije. "2 Ton" nis si një projekt i përbashkët midis Arton Avdylit dhe Astrit Avdiut. Ne vitin 2009, ata publikuan albumin e parë me titullin "Vlersona". Ndërkohë që në vitet e fundit "2Ton" është kthyer në një projekt solo i Arton Avdylit. 2ton beri shum bash...
  Lexo gjithë biografinë

  2 Ton

:: TopSpot 100

 • » Renditja e Plotë »

  :: VideoKlipet më të Reja

  » Renditja e Plotë »

  :: Të Reja

  :: Të Reja


  • Roderika Ukelli

   Shaqir Cërvadiku

   Shaqir Cërvadiku

   Shaqir Cërvadiku

   Shaqir Cërvadiku

   Jonida Maliqi

   Enca

   Shkenda

   Gjira

   Labi

   Sabri Fejzullahu

   Kaos

   Selvani

   Selvani

   Bloody
  • Më shumë... »


  Kalendari
  30/05/2015
  Gëzuar Ditelindjen TeksteShqip Uron:
  Miriam Cani
  Miriam Cani
  30 vjeç
  Xhemil Saliu
  Xhemil Saliu
  49 vjeç
  Berksan
  Berksan
  36 vjeç

  Votimi i Javës
     24-30 Maj 2015

  Kengetarja Me Seksi?

    Dafina Zeqiri

    Enca

    Elvana Gjata

    Genta Ismajli

    Tuna

    Adelina Berisha

  Voto

  Qender Dobesimi Equilybra