A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Live Video

Laura Nezha - Jo S'e Di


Zgjidhni me sa yje do votoni
  Mesatarja:  4.9 / Votuan:  246


Dashuria nën emrin tënd
në zemrën time një mur gdhend
historit që nga pas lën gjurmë
akoma pa filluar shumë shpejt marrin fund
Se une do ta doja një jete me ty
ditën e martesës të më shoqëroje ti
sa e ëndërroja, ëndërroja cdo natë,
ti më bëre t'ndihem vajza më me fat.

Dhe dikur stuhit filluan, gjithcka gjetën, shkatërruan
e pambrojtur ishte kjo dashuri
një dashuri që kurrë s'jetuam une e ti
Pas cdo stuhie prap dielli do t'shkëlqej
por dita neser pa ty do me gjej
jo se kuptoj, une se kuptoj
jetës t'ime nga t'ja filloj

Ref: Jo, se di. Jo, se di.
S'te them dot lamtumirë, lamtumirë
Jo, se di. Jo, se di.
S'te them dot lamtumirë, lamtumirë

Dashuria nën emrin tënd
në zemrën time një mur Gdhend
historit qe nga pas lën gjurmë
akoma pa filluar shumë shpejt marrin fund
Se une do të jepja gjithcka për ty
ndryshe do veproja, nese do ta doje ti
Sa shumë lotë, sa shumë gabime
Kërkoj dhe një mundësi, zemra ime..

Ka nje fund, po ka dhe rikthim
disa gjëra thjesht s'kan shpjegim
E kuptoj se mbaroj për ty
vështirë t'pranoj se kurrë s'do jemi ne të dy

Pas cdo stuhie prap dielli do t'shkëlqej
por dita neser pa ty do më gjej
jo se kuptoj, un se kuptoj
jetës time nga t'ja filloj

Ref: Jo, se di. Jo, se di.
S'te them dot lamtumire, lamtumire
Jo, se di. Jo, se di.
S'të them dot lamtumirë, lamtumirë

Ky tekst u dërgua nga Venera   teutadk   endrita
Këngë pjesëmarrëse në Kënga Magjike 2011  Gjuha sr

Ne, Ne Znam

Ljubav sa tvojim imenom
Zid u mome srcu ruši
Stare uspomene ostavljaju trag
Čak i pre nego što započnemo, vrlo brzo završimo.
Želela sam život svoj provesti sa tobom,
Na dan moje udaje da budeš ti kraj mene
Sanjala sam to, sanjala sam svake noći,
jer ti učinio si me srećnom devojkom.

Kada je oluja krenula, sve je odnela pred sobom,
ova ljubav bila je nezaštićena (slaba)
ljubav koju nikada nismo proživeli,
Nakon svake oluje, sunce opet zasija
Ali sutra, ja ću biti bez tebe
ne razumem, ja ne razumem
odakle bih mogla da započnem svoj život ponovo

Ref: Ne, ne znam. Ne, ne znam.
Ne mogu ti još reći zbogom, zbogom
Ne, ne znam. Ne, ne znam.
Ne mogu ti još reći zbogom, zbogom.

Ljubav sa tvojim imenom
Zid u mome srcu ruši
Stare uspomene ostavljaju trag
Čak i pre nego što započnemo, vrlo brzo završimo.
Sve ću dati za tebe
Ako želiš sve ću drugačije raditi
Toliko suza, toliko grešaka
tražim još jednu šansu, srce moje

Tu je kraj, ali može biti i ponovni početak
neke stvari jednostavno ne mogu se objasniti
Razumem za tebe je sve gotovo
Ali teško mi je da prihvatim da više mi ne postojimo

Nakon svake oluje, sunce opet zasija
Ali sutra, ja ću biti bez tebe
ne razumem, ja ne razumem
odakle bih mogla da započnem svoj život ponovo

Ref: Ne, ne znam. Ne, ne znam.
Ne mogu ti još reći zbogom, zbogom
Ne, ne znam. Ne, ne znam.
Ne mogu ti još reći zbogom, zbogom.


Gjuha en

No I Don't Know

Love on your side
Carves a wall in my heart
Old memories that leave a trace behind
They haven't begun and they fade away real quickly
Because I wanted to spend my entire life with you
To be accompagnied by you on my wedding
I dreamed about it,I dreamed about it every night
You made me feel like the happiest girl

When the storm began,it vanished everything away
This love was weak
A love where you & I weren't part of it
After every storm the sun will shine again
But tomorrow I will be without you
No I don't understand,I dont
From where to start my life again

Ref:No, I don't know.No, I don't know
I dont say goodbye,goodbye
No, I don't know.No, I don't know
I dont say goodbye,goodbye

Love on your side
Carves a wall in my heart
Old memories that leave a trace behind
They haven't begun and they fade away real quickly
Because I would've given everything for you
I would act differently,if you wanted so
So much tears,so much mistakes
I just want another chance,sweetheart

There's an end,but also a new begin
Some things you can't explain
I understand that for you it's over
Its hard for me to imagine that we won't be together anymore

After every storm the sun will shine again
But tomorrow I will be without you
No I don't understand,I dont
From where to start my life again

Ref:No, I don't know.No, I don't know
I dont say goodbye,goodbye
No, I don't know.No, I don't know
I dont say goodbye,goodbye  • 2016-12-17 08:39:25
    Dashuria nën emrin tënd në zemrën time një mur gdhend historit që nga pas lën gjurmë akoma pa filluar shumë shpejt marrin fund
    21
    7
Loading...Kalendari
21/01/2017
Gëzuar Ditelindjen TeksteShqip Uron:
Paniku
Paniku
24 vjeç
Donika Gashi
Donika Gashi
43 vjeç
Michel Teló
Michel Teló
38 vjeç
R.I.P.     Përkujtojmë:
Vesel Berisha Skroma
Vesel Berisha Skroma
(1941-2015)
Hysni Milloshi
Hysni Milloshi
(1946-2012)

Votimi i Javës
   15-21 Janar 2017

A Bëjnë Bujë Këngët E Reja Të Unikkatilit?

  Fare

  Po

  Jo

  Aspak

  Shumë

  Jashtëzakonisht

Voto