teksteSHQIP.com
TeksteShqip Mobile Version

Maksi - Prind E Tu Na Ndan    (Feat. Da Killa)Maksi: Reff: 3x
Se prind e tu neve na ndan
Unė ktė shum mir e di .
Eja ti zemėr afėr meje
Ti fshi lotėt nė sy .

Da kiLLa: Reff:3x
Se prind e tu neve na ndan
Na ndan e nuk na lan .
Na morėn tshtrejten dashurii
Qė kishim ne tė dy .

Maksi:
Kalun plot muj
plot vjet me ty .
Me ty o dashurii
edhe kohėn e rinis..
unė mbrapa, mbrapa du me kthy..
Me qit me ni cop letėr
qdo gabim une msova
Dhimt e tua ntrupin tem
qdo herė unė i pėrjetova.

Da.kiLLa
Qdo dhimt ne i kalum
i pėrcjellum me njė Lum .
Se qdo veper qė e bon
mu um bon me tdasht ma shumm
Qdo natė unė rri pa gjum
dhe i lexoj unė letrat tua
Zemra qel si TrėndafiiL..
kur ma the fjalėn Tė Dua!

Tė Duaaa..Ooo...
Se vetėm ty tė du..You Know!?
Prind e tu neve na ndann...

Maksi: Reff:2x
Se prind e tu neve na ndan
Unė ktė shum mir e di .
Eja ti zemėr afėr meje
Ti fshii lotėt nė sy .

Da kiLLa: Reff:2x
Se prind e tu neve na ndan
Na ndan e nuk na lann .
Na morėn tshtrejten dashuri
Qė kishim ne tė dy .

Da kiLLa:
Ni vjet edhe 7 muj
une ti bashk i kalum .
Tjert deshten me na prish
u ndam prap u pajtum .
Psovee do kriza tmdhaja
ntrupin tan qė lan shum njolla .
`do sen na i kalum
erdha tmora prap te shkoLLa .

Maksi
Edhe mu lemi do fjal
kom qa me fol pėr jetėn tem .
Edhe vetėn unė e lash pėrmas
veq me tpas ty njeten tem .
E kujtoj natėn me ty
kur um the qe babi pom fejon .
dhe qe prind e tu nuk jon
dakort me ty unė me kon nuk bon!

Maksi: Reff:2x
Se prind e tu neve na ndan
Unė ktė shum mir e di .
Eja ti zemėr afėr meje
Ti fshii lotėt nė sy .

Da kiLLa: Reff:2x
Se prind e tu neve na ndan
Na ndan e nuk na lann .
Na morėn tshtrejten dashuri
Qė kishim ne tė dy .

Maksi:
Du me ta shkru unė ni kujtim
me mush une kėtė letėr .
Du me ta lon ni amanet
mos mu kan ti me ni tjeter .
Sa lot kom derdh pėr ty
tjerat po mpysin pse po kan?!
Edhe nėse une vdes
varrin pranė saj me ma lan!

Da kiLLa:
Edhe nėse une vdes e shkoj
a thu dikujt i mungoj !?
A thu ka me tmarr ty malli
veq ni herė ty tpėrqafoj .
Unė e di qė ti ski faj
fajin e ka tjetėr kush
Fajin e kan prind e tu
qė zemra mdjeget sikur prush .

Maksi: Reff:2x
Se prind e tu neve na ndan
Unė ktė shum mir e di .
Eja ti zemėr afėr meje
Ti fshii lotėt nė sy .

Da kiLLa: Reff:2x
Se prind e tu neve na ndan
Na ndan e nuk na lann .
Na morėn tshtrejten dashurii
Qė kishim ne tė dy...!


Zgjidhni me sa yje do votoni
  Mesatarja:  5 / Votuan:  4

Maksi: Reff: 3x
Se prind e tu neve na ndan
Unė ktė shum mir e di .
Eja ti zemėr afėr meje
Ti fshi lotėt nė sy .

Da kiLLa: Reff:3x
Se prind e tu neve na ndan
Na ndan e nuk na lan .
Na morėn tshtrejten dashurii
Qė kishim ne tė dy .

Maksi:
Kalun plot muj
plot vjet me ty .
Me ty o dashurii
edhe kohėn e rinis..
unė mbrapa, mbrapa du me kthy..
Me qit me ni cop letėr
qdo gabim une msova
Dhimt e tua ntrupin tem
qdo herė unė i pėrjetova.

Da.kiLLa
Qdo dhimt ne i kalum
i pėrcjellum me njė Lum .
Se qdo veper qė e bon
mu um bon me tdasht ma shumm
Qdo natė unė rri pa gjum
dhe i lexoj unė letrat tua
Zemra qel si TrėndafiiL..
kur ma the fjalėn Tė Dua!

Tė Duaaa..Ooo...
Se vetėm ty tė du..You Know!?
Prind e tu neve na ndann...

Maksi: Reff:2x
Se prind e tu neve na ndan
Unė ktė shum mir e di .
Eja ti zemėr afėr meje
Ti fshii lotėt nė sy .

Da kiLLa: Reff:2x
Se prind e tu neve na ndan
Na ndan e nuk na lann .
Na morėn tshtrejten dashuri
Qė kishim ne tė dy .

Da kiLLa:
Ni vjet edhe 7 muj
une ti bashk i kalum .
Tjert deshten me na prish
u ndam prap u pajtum .
Psovee do kriza tmdhaja
ntrupin tan qė lan shum njolla .
`do sen na i kalum
erdha tmora prap te shkoLLa .

Maksi
Edhe mu lemi do fjal
kom qa me fol pėr jetėn tem .
Edhe vetėn unė e lash pėrmas
veq me tpas ty njeten tem .
E kujtoj natėn me ty
kur um the qe babi pom fejon .
dhe qe prind e tu nuk jon
dakort me ty unė me kon nuk bon!

Maksi: Reff:2x
Se prind e tu neve na ndan
Unė ktė shum mir e di .
Eja ti zemėr afėr meje
Ti fshii lotėt nė sy .

Da kiLLa: Reff:2x
Se prind e tu neve na ndan
Na ndan e nuk na lann .
Na morėn tshtrejten dashuri
Qė kishim ne tė dy .

Maksi:
Du me ta shkru unė ni kujtim
me mush une kėtė letėr .
Du me ta lon ni amanet
mos mu kan ti me ni tjeter .
Sa lot kom derdh pėr ty
tjerat po mpysin pse po kan?!
Edhe nėse une vdes
varrin pranė saj me ma lan!

Da kiLLa:
Edhe nėse une vdes e shkoj
a thu dikujt i mungoj !?
A thu ka me tmarr ty malli
veq ni herė ty tpėrqafoj .
Unė e di qė ti ski faj
fajin e ka tjetėr kush
Fajin e kan prind e tu
qė zemra mdjeget sikur prush .

Maksi: Reff:2x
Se prind e tu neve na ndan
Unė ktė shum mir e di .
Eja ti zemėr afėr meje
Ti fshii lotėt nė sy .

Da kiLLa: Reff:2x
Se prind e tu neve na ndan
Na ndan e nuk na lann .
Na morėn tshtrejten dashurii
Qė kishim ne tė dy...!

Ky tekst u dėrgua nga Qeliij   Linn`a   vivakosova
Korrigjo Tekstin Status FB nga ky tekst Pėrkthe Tekstin Akordet


Kalendari
27/01/2015
Gėzuar Ditelindjen TeksteShqip Uron:
Lady Cherry
Lady Cherry
24 vjeē

Votimi i Javes
   26 Janar - 1 Shkurt 2015

Best New Artist 2014?

  Kida

  Enca

  Arilena

  Florent Abrashi

  Stelina

  Offchestra

Votimi i Javes

Qender Dobesimi Equilybra