teksteSHQIP.com
TeksteShqip Mobile Version
Dergo nje foto me te mire
Mera Zymeri


Mera Zymeri Lyrics

Tags: Mera Zymeri, Mera Zyberi, Mera Kabashi
Mera Zymeri-Kabashi ėshtė njė kėngėtare me prejardhje nga Kosova, por e lindur dhe e rritur nė Gjermani. Ajo ka shumė talent pėr tė kėnduar kėngėn e mirėfilltė shqipe, gjė qė e bėn qė ajo ti qėndrojė besnike kėsaj kėnge. Kėndon nė skenat mbarėshqiptare qė nga vitet '90, ku prezantohet kryesisht me kėngė kushtuar gurbetit, e trimėrisė shqiptare. Ka edituar 10 albume,e njė numėr tė konsiderueshėm kėngėsh. Ka bashkėpunuar me kompozitorė tė shquar si... >> Lexo gjithė biografinė >>
0

Zgjidhni me sa yje do votoni
  Mesatarja:  5 / Votuan:  32




Albumet:



Tekste Kengesh:

» Dergo Nje Kenge »

» Dergo Nje Kenge »



Bashkepunime / Links:





 :: Ora E Historise ::  
 :: We Like It ::  
 :: Hajde More Djalo ::  
 :: Vajzat Hileqare ::  
 :: Rinia E Kosovės ::  
 :: Jackpot ::  
 :: Dashnia Na Bashkon ::  
 :: Pavarsia ::  








Kalendari
01/02/2015
Gėzuar Ditelindjen TeksteShqip Uron:
Hysni Klinaku
Hysni Klinaku
40 vjeē
R.I.P.     Pėrkujtojmė:
Violeta Simoni
Violeta Simoni
(1942-2013)

Votimi i Javes
   26 Janar - 1 Shkurt 2015

Best New Artist 2014?

  Kida

  Enca

  Arilena

  Florent Abrashi

  Offchestra

  Stelina

Votimi i Javes

Qender Dobesimi Equilybra