teksteSHQIP.com
TeksteShqip Mobile Version
Dergo nje foto me te mire
Parashqevi Simaku


Parashqevi Simaku Lyrics

Tags: Parashqevi Simaku
Vendlindja: Kavajė   |  Mosha: 48 Vjeē   Shenja e Horoskopit: Virgjeresha  
Parashqevi Simaku ėshtė njė kėngėtare shqiptare nga Shqipėria. Ajo lindi nė Kavaje dhe mė pas u shpėrngul nė Durrės. Ajo qė e vogėl filloi tė kėndojė, duke bashkėpunuar me kompozitor tė talentuar. Kėndoi shumė nė festivale edhe koncerte e pranverės. Nė 1988 fiton ēmimin e parė tė Festivali i 27-tė i Kėngės nė RTSH me kėngėn e duam lumturinė, kompozuar nga Pirro Ēako. Pas vitit 1991 ajo largohet edhe jeton nė SHBA, duke u marr edhe atje ... >> Lexo gjithė biografinė >>
0

Zgjidhni me sa yje do votoni
  Mesatarja:  4.2 / Votuan:  34
Albumet:Tekste Kengesh:

» Dergo Nje Kenge »

» Dergo Nje Kenge »Bashkepunime / Links:

  • Tonin Tershana & Parashqevi Simaku - Ngrohtesi
 :: Kėnga E Qamiles ::  
 :: Degjoma Kengen ::  
 :: Kenge Arbereshe ::  
Kalendari
18/12/2014
Gėzuar Ditelindjen TeksteShqip Uron:
Labi
Labi
35 vjeē
Christina Aguilera
Christina Aguilera
34 vjeē

Votimi i Javes
   15-21 Dhjetor 2014

Hiti i Veres 2014?

  Genta, Ardian & Dalool - Feel

  Dafina Zeqiri & Ledri - Got Ur Back

  Tingulli 3nt - Jasha

  Enca - Ata Nuk E Din

  Nora Istrefi - Baby Jem

  Leonora Jakupi - Ma Ngat

Votimi i Javes

Qendra e Dobesimit EquiLybra