A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
BiografiaTags: Poni, Shqiponja Karafilaj
  • Rrjetet Sociale:
  • Official Facebook Profile


Zgjidhni me sa yje do votoni
  Mesatarja:  4.8 / Votuan:  219


Poni
Këndon kryesisht: Popullore Vlonjate Pop

Poni është një këngëtare shumë e njohur. Ponin e njohim te gjithe per hapin e saj te madh qe beri ne ndryshimin e muzikes popullore dhe per stilin e vecante qe ajo ka ndryshe nga te tjeret. Ajo tregon per dashurine Labe qe ndjen ne shpirt te cilen e shfaq dhe ne albumin e saj me te njejtin titull.

Poni shprehet se karakteri I saj 24 karat Lab ka bere qe ajo te kendoje kenge labe dhe te zgjedhi kete gjini te muzikes. Me nje numer te madh adhuruesish nga e gjithe Shqiperia Poni vazhdon te vij ne skenat Shqipetare me kenge te reja nga te cilat nuk mund te bejme dot dallim midis tyre. Nga momenti I pare qe eshte prezantuar me publikun te gjithe e kane kuptuar se Poni do te kishte sukses te shpejte anembane Shqiperise.

Poni gjate viteve ka marre pjese rregullisht neper Festivale te ndryshme si ne ato te muzikes popullore por edhe moderne. Dhe ne nje interviste ajo eshte shprehur se, eshte kenga shpirti im dhe natyrisht Dashuria labe eshte kenga ne te cilen kam kenduar me shpirt.

Ajo ka marre pjese edhe ne festivale.Në vitin 2007 ajo u paraqit ne festivalin prestigjoz "Top Fest" me kengen "Si Trendafil"

Në vitin 2008 nxjerr albumin e saj te 2-të te titulluar "Shpirtin Kam Tek Ju" një album ky i cili perfshiu 8 këngë.

Në vitin 2012 ajo paraqitet ne festivalin "Netet e klipit shqiptare" me videoklipin "Fjala ime eshte kenga" ku shperblehet me çmimin "Klipi me i mire i muzikes popullore qytetare".

Po ne kete vit ajo nxjerr nje kenge tjeter ne bashkpunim me Dr.Florin,nje kenge te titulluar "Të ndarë" e cila u shoqerua edhe me nje videoklip te xhiruar nga "Enter Media" e cila pati mjaft sukses.

» Dërgo Korrigjime »

Punuan Biografinë:  Annonim  
Kalendari
01/10/2016
Gëzuar Ditelindjen TeksteShqip Uron:
Besnik Gjakova
Besnik Gjakova
26 vjeç
Dritan Jashari
Dritan Jashari
45 vjeç
Qazim Beka
Qazim Beka
58 vjeç
Kaltrina Molliqaj
Kaltrina Molliqaj
28 vjeç
R.I.P.     Përkujtojmë:
Jusuf Gervalla
Jusuf Gervalla
(1945-1982)

Votimi i Javës
   25 Shtator - 1 Tetor 2016

Këngëtarja Më E Mirë

  Dhurata Dora

  Kida

  Enca

  Era Istrefi

  Dafina Zeqiri

  Morena Taraku

Voto