A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Videoklip LIVE

Rozana Radi & Ramadan Krasniqi (Dani) - Valsi I Tradhetise


Zgjidhni me sa yje do votoni
  Mesatarja:  5 / Votuan:  16

Vals ish motivi i asaj nate
Kur të dy jepnim gjith fjalët
E të dehur dashuronim.
Vals ish motivi i asaj nate
Kur poetët s'gjenin vargje
Përrallen time të tregonin..
Unë..n'dashuri e pushtuar
Unë..nje qiri i shuar
Një gjethe e rrëzuar
Për të mos jetuar.

Ref:
Edhe një herë,edhe një herë
Në jetën time jeto dhe një herë
Zemrën më ndan ti në dy pjesë
Dhe gjysma ime pa ty sonte le të vdes
Edhe një herë dhe një herë
Ne krahët e mia vallëzo dhe një herë...
Gjunjet sme majn nese gabon
ti je gabimi me i bukur qe me shkarron

Vals ish motivi i asaj
Kur kërceje e harruar
Ti me mollën e helmuar
Vals ish motiv i asaj nate
Kur u deha në mëkate
Dhe më dhe gjithqka që pate
Ti tani e trishtuar
Ti sa lutje padëgjuar
Nga un që vi penduar
Me shpirtin tim në duar.

Ref:
Edhe një herë,edhe një herë
Në jetën time jeto dhe një herë
Zemrën më ndan ti në dy pjesë
Dhe gjysma ime pa ty sonte le të vdes
Edhe një herë dhe një here
Në krahët e mia vallëzo dhe nje herë...
Gjunjët smë mbajnë
Dhe pse gaboj
Ti je gabimi më i bukur që më shkatërroj !

Ky tekst u dërgua nga Strugane   DonchiLL
Këngë pjesëmarrëse në Kënga Magjike 2010  Gjuha ro

Valsul Tradarii

Vals era motivul acelei seri
cand amandoi ne dadeam toate cuvintele
si imbatati, iubeam
Vals era motivul acelei seri
cand poeti nu aveau versuri
povestea mea s-o spuna
Eu... in dragoste cucerita
eu... o lumanare fumegand
o frunza cazuta
pentru a nu mai trai

ref:
Inca odata, inca odata
in viata mea sa traiesti inca odata
imi imparti inima in doua
si jumatea mea moare fara tine
Inca odata, inca odata
in bratele mele dansa inca o data

Vals era motivul acelei seri
cand uitata tu dansai
cu marul otravit
Vals era motivul acelei seri
cand imbatat in pacat
ai dat tot ce aveai
si acum trista
tu cate rugi neascultate
de la mine, venind
cu sufletul in maini

ref:
Inca odata, inca odata
in viata mea sa traiesti inca odata
imi imparti inima in doua
si jumatea mea moare fara tine
Inca odata, inca odata
in bratele mele dansa inca o data ....
genunchii nu ma mai tin
si .... daca gresesc
tu esti superba greseala....
.... care m-a distrus!


Kalendari
05/05/2016
Gëzuar Ditelindjen TeksteShqip Uron:
Adele
Adele
28 vjeç
Shqipe Kastrati
Shqipe Kastrati
49 vjeç
Chris Brown
Chris Brown
27 vjeç
Markelian Kapedani
Markelian Kapedani
46 vjeç
R.I.P.     Përkujtojmë:
Nazmie Hoxha
Nazmie Hoxha
(1952-2007)

Votimi i Javës
   1-7 Maj 2016

Cili Grup Është Më I Miri?

  O.T.R & G.G.

  Babastars

  Tba

  Nrg Band

  P.I.N.T

  Kaos

Voto