teksteSHQIP.com
TeksteShqip Mobile Version

Rozana Radi & Ramdan Krasniqi - Valsi I Tradhetise

Videoklip LIVE

Zgjidhni me sa yje do votoni
  Mesatarja:  5 / Votuan:  14

Vals ish motivi i asaj nate
Kur tė dy jepnim gjith fjalėt
E tė dehur dashuronim.
Vals ish motivi i asaj nate
Kur poetėt s'gjenin vargje
Pėrrallen time tė tregonin..
Unė..n'dashuri e pushtuar
Unė..nje qiri i shuar
Njė gjethe e rrėzuar
Pėr tė mos jetuar.

Ref:
Edhe njė herė,edhe njė herė
Nė jetėn time jeto dhe njė herė
Zemrėn mė ndan ti nė dy pjesė
Dhe gjysma ime pa ty sonte le tė vdes
Edhe njė herė dhe njė herė
Ne krahėt e mia vallėzo dhe njė herė...
Gjunjet sme majn nese gabon
ti je gabimi me i bukur qe me shkarron

Vals ish motivi i asaj
Kur kėrceje e harruar
Ti me mollėn e helmuar
Vals ish motiv i asaj nate
Kur u deha nė mėkate
Dhe mė dhe gjithqka qė pate
Ti tani e trishtuar
Ti sa lutje padėgjuar
Nga un qė vi penduar
Me shpirtin tim nė duar.

Ref:
Edhe njė herė,edhe njė herė
Nė jetėn time jeto dhe njė herė
Zemrėn mė ndan ti nė dy pjesė
Dhe gjysma ime pa ty sonte le tė vdes
Edhe njė herė dhe njė here
Nė krahėt e mia vallėzo dhe nje herė...
Gjunjėt smė mbajnė
Dhe pse gaboj
Ti je gabimi mė i bukur qė mė shkatėrroj !

Ky tekst u dėrgua nga Strugane   DonchiLL
Kėngė pjesėmarrėse nė Kėnga Magjike 2010  
Korrigjo Tekstin Status FB nga ky tekst Pėrkthe Tekstin Akordet


Gjuha ro

Valsul Tradarii

Vals era motivul acelei seri
cand amandoi ne dadeam toate cuvintele
si imbatati, iubeam
Vals era motivul acelei seri
cand poeti nu aveau versuri
povestea mea s-o spuna
Eu... in dragoste cucerita
eu... o lumanare fumegand
o frunza cazuta
pentru a nu mai trai

ref:
Inca odata, inca odata
in viata mea sa traiesti inca odata
imi imparti inima in doua
si jumatea mea moare fara tine
Inca odata, inca odata
in bratele mele dansa inca o data

Vals era motivul acelei seri
cand uitata tu dansai
cu marul otravit
Vals era motivul acelei seri
cand imbatat in pacat
ai dat tot ce aveai
si acum trista
tu cate rugi neascultate
de la mine, venind
cu sufletul in maini

ref:
Inca odata, inca odata
in viata mea sa traiesti inca odata
imi imparti inima in doua
si jumatea mea moare fara tine
Inca odata, inca odata
in bratele mele dansa inca o data ....
genunchii nu ma mai tin
si .... daca gresesc
tu esti superba greseala....
.... care m-a distrus!


Kalendari
27/02/2015
Gėzuar Ditelindjen TeksteShqip Uron:
Bobby Valentino
Bobby Valentino
35 vjeē
Anonimos
Anonimos
27 vjeē

Votimi i Javes
   23 Shkurt - 1 Mars 2015

Cilen Kenge Preferoni?

  Ledri Vula - Elvana

  Leonora Jakupi - Ma Ngat

  Noizy - Looking At You

  Unikkatil - Si Ni Vakt

  Elvana Gjata - Je Ti (Digitalb)

  Bad Sight - Dallojna

Votimi i Javes

Qender Dobesimi Equilybra