SHARE:
  Dërgo Një Tekst
  Dërgo Një Poezi
A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
ROCK SHQIP

:: Më Të Klikuarit e Javës

Shkumbin Ismaili is singer from Tetova who sings the most qualitative rock in his unique style , its a rock formula combined perfectly with some tradi...
Lexo gjithë biografinë
Eshte nje kengetar i mirenjohur shqiptar, deri me tani ai ka disa te incizuara disa keneg por me e njohura nder to eshte "Kuturu" nje kenge shume e bu...
Lexo gjithë biografinë
Shkollen fillore dhe te mesme e kreu ne Prizren ndersa studimet ne drejtimin e juridikut i kreu ne Prishtine. Tani punon ne komune si jurist dhe si pr...
Lexo gjithë biografinë
Bojken Lako merret me muzike qe ne moshe te re dhe eshte shume i njohur ne mbare trevat shqiptare. Ai shquhet per performancat e tij live, ne mbare tr...
Lexo gjithë biografinë
Ështe formuar në pranverë të vitit 1974 në fillim ishim tre anëtar Veli Sahiti, Muhamet Bislimi, si dhe Nuredin Azemi, po në këtë vit u bënë edhe ca n...
Lexo gjithë biografinë
Nisi te kendonte qe ne moshen 6-vjecare. U njoh me rock-un ne moshen 10 vjecare nga nje kasete e THE DOORS qe e motra i kishte dhuruar per ditelindje ...
Lexo gjithë biografinë
Orges Toçe's voice is like a shovelful of gravel pickled in whiskey; his lyrics careen between cryptic sociopolitical pronouncements, back-to-the-land...
Lexo gjithë biografinë
Mentor Haziri e do këngën dhe ajo e shoqëron çdo ne moment te jetes se tij me tingujt muzikore. Ky eshte rok këngëtari Mentor Haziri qe mendon se muzi...
Lexo gjithë biografinë
Senad Rrahmani i lindur në Kerçovë të Maqedonise, ka qënë vokalist i grupit "Artema" dhe i grupit "Uskana e Re". Me te dyja grupet ai ka levruar muzi...
Lexo gjithë biografinë
Edicioni i pestë i talent show-t "The Voice", ka tashmë një fitues dhe ai është Tiri Gjoci. Tiri i cili ka qenë në skuadrën e Sidrit Bejlerit, është ...
Lexo gjithë biografinë
Albina është një zë i ri i skenës shqiptare. Këngëtarja, e cila vjen nga një familje muzikantësh ka trashëguar prej tyre jo vetëm dëshirën dhe pasioni...
Lexo gjithë biografinë
Redon Makashi lindi nga 2 prinder artiste, babai Fitim Makashi me profesion aktor dhe nena Drita Makashi kengetare lirike. Ai kreu shkollen fillore te...
Lexo gjithë biografinë
Si ç`do fëmij ashtu edhe Naseri ne moshen shum te re filloi te kerkoj veten permes lloj -lloj sporti dhe aktiviteti tjeter si karate, futbpll, labor f...
Lexo gjithë biografinë
Eshtë një ndër këngëtarët më të mirë shqiptar. Gjatë karrierës së tij, Elton Deda mori mori pjesë në festivale të ndryshme. Shfaqja e parë e Eltonit n...
Lexo gjithë biografinë
Ai ka ndjere edhe me pare emocionet e skenes, por pjesemarrja ne spektaklin e talenteve te reja “The Voice of Albania” do ta bente me te njohur per pu...
Lexo gjithë biografinë
Bajram Bylykbashi vuri pseudonimin BB Poqi si propozim nga Agim Berisha për shkak të inicialeve të emrit dhe mbiemrit të tij dhe gjithashtu sepse që n...
Lexo gjithë biografinë
Ai eshte kantautor dhe ka marr pjese ne disa evente televizive. Nje nder te parat ishte festivali i 39 ne RTSH me kengen "Nese nje çast duhet te trete...
Lexo gjithë biografinë
Valon Shehu eshte kengetare i ri nga Gjakova i cili eshte aktive ne clube te ndryshme me muzike live jo vetem ne qytetin e tij te lindjes por edhe me ...
Lexo gjithë biografinë
Genc Salihu filloi heret te merret me muzike, ne moshen nente vjeçare, me nje kitare klasike. Akordet e para i mesoi ne shtepi prej babes, dhe prinder...
Lexo gjithë biografinë
Skena e Top Fest 9 do te ndizej nga nje kenge rock-simphony e interpretuar nga nje kengetare, nje nder me te preferuarat e spektaklit "The Voice of AL...
Lexo gjithë biografinë

:: TOP 100

» Renditja e Plotë »


:: Videoklipe të Huaja PREMIERE

Avenue Rockers - Letters from New York
Night Ranger - Day And Night
Wednesday 13 - What The Night Brings
Last Leaf Down - Deaf Heart
Seven Kingdoms - Neverending
Stolas - Catalyst
Heaven Shall Burn - Corium
All Time Low - Last Young Renegade
Menzingers - After The Party
Sumerias Fain - The Owl Duke

:: VideoKlipe Shqip

» Renditja e Plotë »

:: Të Rejat E Fundit


:: Fotogaleria
teksteshqip.com © 2007 - 2017