teksteSHQIP.com
TeksteShqip Mobile Version

Shyhrete Behluli & Poni - Jemi Nje

Videoklipi Zyrtar

Zgjidhni me sa yje do votoni
  Mesatarja:  5 / Votuan:  248


Teksti: Ilir Berani  
Poni:
Po ju pret motra ne Vlorė
ju pret motra ne nėntor
te festojm kte 100 vjetor
shqipėris ti vem kuror.

Shyhretja:
Ah moj motra ime n'Vlorė
n'shpirtin tim po bjen borė
u bė akull edhe ngric per motrėn Mitrovicė...
Mitrovicė.

Poni dhe Shyhretja:
jemi motra te shpėrndara nepėr tokat tona t'para
shumė e loot kemi qaa ne vitet qe s'jemi paa
jemi motra te shpėrndara nepėr tokat tona t'para
ne nėntor zoti dhashtt'gjitha motraat
t'gjitha motrat t'jemi bashk.

Poni:
motėr lule e keputur
nga gjith motrat me e bukur
shpirt e zemer me kan ngriii
pėr tu motėr Ēamėri.

Shyhretja:
moter lule nga Presheva
mall e lot per ty ndjeva
do ta shkrij dielli kėtė borė
t'gjitha bashk do t'shkojm ne Vlorė...
do t'shkojm ne Vlorė

Poni dhe Shyhretja:
jemi motra tė shperndara nepėr tokat tona t'para
shum e loot kemi qaa ne vitet qe s'jemi paa
jemi motra tė shpėrndara nepėr tokat tona t'para
ne nentor zoti dhashtt'gjitha motraat
t'gjitha motrat t'jemi bashk.

Poni:
le ta din moj bota mbar
pa deshir ne na kan ndar
derisa te rrah kjo zemėr
Shqipetare do t'kem emėr

Shyhretja:
le ta dij botaaa mbaaar
gjithmon do t'jem Shqiptaar
derisa te kemi zėė do t'kendojm jemi njė

Poni dhe Shyhretja:
le ta di bota mbar
pa deshir na kan ndar
derisa te rrah kjo zemėr
Shqipetar do t'kemi emėr
le ta dij botaaa mbaaar
gjithmon do t'jem Shqiptaar
derisa tė kemi zė do t'kendooojm
do t'kendojm nė jemi njė
Shqipėri jemi njė.

Ky tekst u dėrgua nga Edo1sa Brahimaj   LindiBoy   TrepcaGA
Korrigjo Tekstin Status FB nga ky tekst Pėrkthe Tekstin Akordet


Kalendari
21/11/2014
Gėzuar Ditelindjen TeksteShqip Uron:
Eduart Dėma
Eduart Dėma
2014 vjeē
R.I.P.     Pėrkujtojmė:
Marie Kraja
Marie Kraja
(1911-1999)

Votimi i Javes
   17-23 Nentor 2014

Cili Bashkepunim Do Ju Pelqente?

  Nora Istrefi Feat Lyric Master

  Dafina Zeqiri Feat Flori

  Kida Feat Dr.Mic

  Elvana Gjata Feat Alban Skenderaj

  Era Istrefi Feat Capital T

  Arta Bajrami Feat Etnon

Votimi i Javes

Qendra e Dobesimit EquiLybra