teksteshqip.com
A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
SoniOfficial/Acromax kanë vendosur ta bllokojnë videoklipin "Shpirti Im Binjak" nga Soni Malaj. në gjithë portalet shqiptare

Soni Malaj - Shpirti Im Binjak


Zgjidhni me sa yje do votoni
  Mesatarja:  4.8 / Votuan:  77

Sa herë zgjohem në mëngjes,
Pranë dritares time shkoj,
Dhe me kokën lart në qiell për ty mendoj.

I lutem zotit për çdo ditë,
Nga e keqja të të mbroj,
Derisa edhe kjo botë të ekzistoj.

Veç një këngë, unë s'kam më shumë,
Që nga vetja t'a ofroj,
Jemi larg tani dhe krahët na mungojnë.

REF:
Ti do të mbetesh për shumë gjatë,
Shpirti im binjak,
Ndaj kur së dyti të jetoj,
Prapë do të kërkoj,
Sa herë instikti të më zgjoj,
Trupin të ta prek,
Do bie unë si flokë dëbore,
Në çdo kontinent...

Ti më bëre që ti prek,
Erën, zjarrin edhe retë,
Unë me ty e ndala kohën,
Dhe s'u ndjeva vetë,
Sa herë prapë të dashuroj,
Pak nga ty do të provoj,
Por me dhimbjen do më duhet ta pranoj...

REF:
Se ti do mbetesh për shume gjatë,
Shpirti im binjak!
Ndaj kur së dyti të jetoj,
Prapë do të kërkoj,
Sa herë instikti të më zgjoj,
Trupin të ta prek,
Do bie unë si flokë dëbore,
Në çdo kontinent...
Në çdo kontinent...

Kur të lindim përsëri,
Ti do jesh dy pika shi,
Që do biesh pa u ndjerë në sytë e mi,
Unë do jem shkëndi në mjegull,
Një pikë strehe për ty i djegur,
Edhe pse jetuam bashkë,
Në një tjetër shekull.

REF:
Se ti do të mbetesh për shumë gjatë,
Shpirti im binjak!
Ndaj kur së dyti të jetoj,
Prapë do të kerkoj,
Sa herë instikti të më zgjoj,
Trupin të ta prek,
Do bie unë si flokë dëbore,
Në çdo kontinent...

Shpirti im binjak...
Trupin të ta prek...
Do bie unë si floke dëbore...
Në çdo kontinent...
Në çdo kontinent...

Ky tekst u dërgua nga  Ela
Këngë pjesëmarrëse në Zhurma Show 2009   Kënga Magjike 2008  Gjuha hr

Moja Srodna Dusa

Koliko se puta ujutra probudim,
Idem ispred prozora,
I gllavom u nebo za tebe mislim.

Molim se bogom svaki dan,
Od zlo da te cuva,
Dok i ovaj svijet postoji.

Samo jednu pjesmu, ja nemam vise,
Sta ti od sebe darujem,
Sada smo daleko i krila nam nedostaju.

REF:
Ti ces ostat predugo,
Moja srodna dusa,
Dakle kada budem prezivjela drugi put,
Opet cu te traziti,
Kad god da me instikt da me probudi,
Tjelo da ti dodiram,
Past cu ja kao pahuljica,
U svim kontinentima...

Ti si me ucinoi da dodirnem,
Vjetar, vatru i oblaci,
Ja sa tobom sam odustavila vrijeme,
I nisam se osjetila sama,
Kad god da se zaljubim,
Malo cu kod tebe probati,
Ali sa bol cu trebati priznat...

REF:
Ti ces ostat predugo,
Moja srodna dusa,
Dakle kada budem prezivjela drugi put,
Opet cu te traziti,
Kad god da me instikt da me probudi,
Tjelo da ti dodiram,
Past cu ja kao pahuljica,
U svim kontinentima...
U svim kontinentima...

Kad cemo se opet roditi,
Ti ces biti dva kaplja kishe,
Sta ces pasti bez osjeta u mome ociju,
Ja cu biti iskra u magli,
Kapjla skronista za tebe spaljiva,
I ako smo zivjeli zajedno,
U drugom stoljecu.

REF:
Ti ces ostat predugo,
Moja srodna dusa,
Dakle kada budem prezivjela drugi put,
Opet cu te traziti,
Kad god da me instikt da me probudi,
Tjelo da ti dodiram,
Past cu ja kao pahuljica,
U svim kontinentima...

Moja srodna dusa...
Tjelo da ti dodiram...
Pas cu ja kao pahuljica...
U svim kontinentima...
U svim kontinentima...


Gjuha it

La Mia Anima Gemella

Quante volte mi sveglio la mattina,
vado accanto alla mia finestra,
e con la testa verso il cielo penso a te.

Prego Dio ogni giorno,
di proteggerti dal male,
finchè esisterà questo mondo.

Tranne una canzone, non ho di più,
da offrirti di me stessa,
siamo lontani ora e ci mancano le ali.

Tu rimarrai per molto tempo,
la mia anima gemella,
e se dovessi vivere una seconda volta,
ti cercherei di nuovo,
ogni volta che l'istinto mi suscita,
di toccarti il corpo,
cadrò come un fiocco di neve,
in ogni continente...

Tu hai fatto si che toccassi,
l'aria, il fuoco e le nuvole,
io con te ho fermato il tempo,
e non me ne sono accorta,
quanto ti amo ancora,
un po' di te proverò,
ma con dolore dovrò accettarlo...

Tu rimarrai per molto tempo,
la mia anima gemella,
e se dovessi vivere una seconda volta,
ti cercherei di nuovo,
ogni volta che l'istinto mi suscita,
di toccarti il corpo,
cadrò come un fiocco di neve,
in ogni continente...
in ogni continente...

Quando rinasceremo,
tu sarai due gocce di pioggia,
che cadrai senza sentirlo nei miei occhi,
io sarò la scintilla nella nebbia,
un rifugio per te bruciato,
anche se abbiamo vissuto insieme,
in un altro secolo

Tu rimarrai per molto tempo,
la mia anima gemella,
e se dovessi vivere una seconda volta,
ti cercherei di nuovo,
ogni volta che l'istinto mi suscita,
di toccarti il corpo,
cadrò come un fiocco di neve,
in ogni continente...


Kalendari
01/09/2015
Gëzuar Ditelindjen TeksteShqip Uron:
Parashqevi Simaku
Parashqevi Simaku
49 vjeç
Doza
Doza
24 vjeç
Rreze Bekteshi
Rreze Bekteshi
11 vjeç
Lââm
Lââm
44 vjeç
Real Mc
Real Mc
27 vjeç
Tefik Islami
Tefik Islami
39 vjeç

Votimi i Javës
   30 Gusht - 5 Shtator 2015

Hiti Më I Mirë?

  Kida - Boni Zo

  Ermali, Lumi B & Ledri - Shko

  Elvana Ft. Flori - Kuq E Zi Je Ti

  Babastars - High 3

  2ton - 24h

  Mozzik - Koke Shum

Voto

Qender Dobesimi Equilybra