teksteshqip.com
A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
BiografiaTags: Teuta Kurti


Zgjidhni me sa yje do votoni
  Mesatarja:  3.8 / Votuan:  12


Teuta Kurti

Vendlindja: Mitrovicë  
Jeton dhe vepron në  
Mosha: 30 Vjeç
Ditëlindja: 23 Shtator 1986
Shenja e Horoskopit: Virgjeresha
Këndon kryesisht: Pop

Teuta Kurti është një këngëtare e njohur. Ka kaluar më shumë se një dekadë që nga koha kur Teuta Kurti ka shfaqur talentin e saj në një skenë shqiptare. Këngëtarja, e cila e ka nisur rrugën nga talentshow “Ethet e së premtes mbrëma”, ka bërë një rrugë të gjatë, të mbushur me suksese e këngë, që kanë plotësuar repertorin e saj gjatë këtyre viteve. Është këngëtare e njohur shqiptare e gjeneratës së re. Shkollën e mesme të muzikës e ka kryer në Prishtinë. Ka diplomuar në Akademinë e Arteve të Universitetit të Prishtinës, në solo këndim. Ajo ka marre pjese edhe ne shume festivale. Ne vitin 2006 merr pjese ne festivalin madheshtor "Kënga Magjike" ku rrembeu cmimin "Kënga Stil". Poashtu me vone ajo sërish morri pjese ne kete festival dhe mori cmimin "Jon music" ne vitin 2008.Paraqitja e saj tjeter ne kete festival ishte ne vitin 2010 me kengen "Mos pi mo" ku mori cmimin "Best Dance" me 198 pike ne vendin e 20-të votuar nga vete konkurentet e ketij festivali. Më vone ajo merr pjese edhe ne festivalin "Top Fest" me kengen "Perëndo pa lindur" ku pati mjaft sukses, me vone kjo kengetare nxjerr edhe videoklipin e kesaj kenge. Pas një pauze nga angazhimet e saj si këngëtare, për t’iu përkushtuar familjes, Teuta rikthehet në tregun e muzikës me këtë pjesëmarrje në Top Fest, me një këngë mjaft premtuese.

PASAPORTA:
Gjatësia: 1.65m
Ngjyra e syve: Gështenjë
Ngjyra e flokëve: E kaftë
Ushqimi i preferuar: Pasta
Këngëtari i preferuar: Stevie Wonder
Filmi i preferuar: "The ring" I, II
Aktori i preferuar: Johnny Depp
Vendi i preferuar për dalje: Në natyrë, buzë liqenit.
Pija e preferuar: Coca-cola
Ngjyra e preferuar: E gjelbërt e mbyllur
Talenti sekret: Aktrimi
Sporti i preferuar: Basketbolli
Sportisti i preferuar: Coby Bryant
Hobi: Rollera
Moto e jetës: "Punë dhe vetëm punë"
Stili i veshjes: Ekstravagant

» Dërgo Korrigjime »

Punuan Biografinë:  Annonim  

Kalendari
26/02/2017
Gëzuar Ditelindjen TeksteShqip Uron:
Nita Bahtiri
Nita Bahtiri
24 vjeç
Hidaver Osmani
Hidaver Osmani
49 vjeç
Gerard Merdani
Gerard Merdani
23 vjeç

Votimi i Javës
   19-25 Shkurt 2017

Kënga Më E Mirë E Noizyt?

  Number 1

  Big Body Benzo

  Gangsta Love

  Çfarë Ti Bëj

  Gipsy Lover

  Anytime Anywhere

Voto