teksteSHQIP.com
TeksteShqip Mobile Version

West Side Family - Mbi Gjithcka (Nese Mundesh)

Videoklip LIVE

Zgjidhni me sa yje do votoni
  Mesatarja:  5 / Votuan:  23

...Mbi gjithcka...

Ne mund tu japesh shpres
Njerezve te harruar
Qe n'minier germojne
Per te mbijetuar
Te ndjejne te besojne, qe sjane te tradhetuar
Aty mer vler qdo gje njeriu brenda nuk eshte shuar
Dhe fjalet kur ti flasesh
Mendon se i degjoj
Mos brit me te urrejtje, qe jeten e shkatrron
Ne mund te lumturosh bekohu ne dashuri
Mos harro qe je njeri qe ke ndikim ne qdo njeri
Kur ti e vlerson armikun, vertet per sa vlen
Ateher ke dal mbi vete
Krenar vertet qka je
Ne mundesh te sherbesh kur mbi krah ke shum pushtet
Ke shpetuar veten tende
Bashk me mijra vet.
Ne mundesh ti kthesh besimin shpirtit te dhunuar
Ke hapur nji dritare ,drit per te perquar
Ne mund te jesh i drejt kur mbi ty shkelmojn
Ateher je i mirseardhur njeri ne kete botė®

REF :

Driten tende ndrico
bekimin nga shpirti dhuro
ku ka shkretetir qel ti jete
ne mundesh mbi veten te jesh

Driten tende ndrico
bekimin nga shpirti dhuro
ku ka shkretetir qel ti jete
ne mundesh mbi veten te jesh

ne mundesh ta kthesh besimin ne zemren e helmuar
ne mundesh ti sherosh plaget qe koha s` ka sheruar
Te jesh krenar per veten kur ska besim njeri
Te dish si do te shkoj, do jesh po prap ti
Ste shkelen dot mashtruset zotret e genjeshtres
Qe mblidhen si hijena dhe shqyejn te verteten
Ateher ke fituar, ke fituar shum
I ke dhen jet nje shpres qe zdo te shuhet kurrImagjino fjalen e mir kur ti e do dhe e degjon,
Imagjino te ndjesh ne jet se ty dikush vertet te do
Imagjino sa shum te tjeret ty vertet te vleresojn,
Jeto me shpirt te paster e per endrra ti shpresooooo..
Shpresen ti mos e humb jo " VETEN SHIKO "
Gjej nje motiv me shum dhe '' SHPIRTIN BEKO ''
Jep ti gjithqka nga vetja ''ZEMREN DHURO ''
Ne mundesh nga vetja jote me shum kerkooooo....

REF:

Driten tende ndrico
bekimin nga shpirti dhuro
ku ka shkretetir qel ti jete
ne mundesh mbi veten te jesh

Driten tende ndrico
bekimin nga shpirti dhuro
ku ka shkretetir qel ti jete
ne mundesh mbi veten te jesh

Ky tekst u dėrgua nga Flaki   tina1
Kėngė pjesėmarrėse nė Kėnga Magjike 2008  
Korrigjo Tekstin Status FB nga ky tekst Pėrkthe Tekstin Akordet


Kalendari
22/11/2014
Gėzuar Ditelindjen TeksteShqip Uron:
Era Rusi
Era Rusi
29 vjeē
Bloody
Bloody
21 vjeē
Granit Gashi
Granit Gashi
28 vjeē

Votimi i Javes
   17-23 Nentor 2014

Cili Bashkepunim Do Ju Pelqente?

  Nora Istrefi Feat Lyric Master

  Dafina Zeqiri Feat Flori

  Kida Feat Dr.Mic

  Elvana Gjata Feat Alban Skenderaj

  Era Istrefi Feat Capital T

  Arta Bajrami Feat Etnon

Votimi i Javes

Qendra e Dobesimit EquiLybra