teksteSHQIP.com
TeksteShqip Mobile Version

Xhejsi Jorgaqi & Ēartani - Vetem Kujtohu

Videoklip LIVE

Zgjidhni me sa yje do votoni
  Mesatarja:  4.9 / Votuan:  552


Muzika: Ermir Bucpapaj   Teksti: Judovnik Boshnjaku   Orkestroi: Ermir Bucpapaj  
Zemėr kujtom sa herė do t'marri malli
Se u bo kohė pa ti pa ata sy
E kujto diten qe u ndam nga halli
Se si atėher unė du me kon me ty
E zemėr kallzom ti kur do tradhėtohesh
A do doje kohėn mbrapa me kthy
Dhe pse me tjetrėn ti sot pėrqafohesh
Une po t’pres dhe pse zemrėn ma ke thy.

Se krejt at' ēa i pata me ty,
tash une i due prape
Edhe nata vjen e prej gjumit m’ēon,
jo nuk mė le rehat
Ti je ajo qe zemra jeme do
Ti jo mos shko se du me t'pas ngat
Ti vec mendo se pa ty jo nuk bo
E kohėn qe kalum ti mos e harro

Zemėr kujtom sa herė do t'marri malli
Se u bo kohė pa ti pa ata sy
E kujto diten qe u ndam nga halli
Se si atėher unė du me kon me ty
E zemėr kallzom ti kur do tradhėtohesh
A do doje kohėn mbrapa me kthy
Dhe pse me tjetrin ti sot pėrqafohesh
Une po t’pres dhe pse zemrėn ma ke thy.

T'tjerat s kan ekzistu
kur jena kon te dy bashke
si femije te vegjel tu lujt
e po me kujton cdo cast
se zemrėn une ta dhash
e fjalt me te bukra ti thash
je kon e vetmja femėr
dhe pse s je me ti tash
dhe pse koha kaloj
pa ty jeta ndryshoj
as veten nuk e kuptoj
je gjysma jeme te kallėzoj
prej mendjes nuk te largoj
je ėndrra qe une ėndėrroj
ėndėrroj qe ne ėndėrr te jetoj
me ty dhe kurr mos te mbaroj

2x
Se krejta at ēa i pata me ty,
tash une i due prape
Edhe nata vjen e prej gjumit m’con,
jo nuk mė le rehat

Ti je ajo qe zemra jeme do
Ti jo mos shko se du me t'pas ngat
Ti vec mendo se pa ty jo nuk bo
E kohėn qe kalum ti mos e harro.

Ky tekst u dėrgua nga sibora
Kėngė pjesėmarrėse nė Kėnga Magjike 2013  
Korrigjo Tekstin Status FB nga ky tekst Pėrkthe Tekstin Akordet  • 2014-11-30 08:21:49
    T'tjerat s'kan ekzistu / kur jena kon te dy bashke / si femije te vegjel tu lujt / e po me kujton cdo cast / se zemrėn une ta dhash / e fjalt me te bukra ti thash / je kon e vetmja femėr / dhe pse s'je me ti tash
    42
    4


Kalendari
20/12/2014
Gėzuar Ditelindjen TeksteShqip Uron:
B2n
B2n
27 vjeē
R.I.P.     Pėrkujtojmė:
Ali Asllani
Ali Asllani
(1884-1966)

Votimi i Javes
   15-21 Dhjetor 2014

Hiti i Veres 2014?

  Genta, Ardian & Dalool - Feel

  Dafina Zeqiri & Ledri - Got Ur Back

  Tingulli 3nt - Jasha

  Enca - Ata Nuk E Din

  Nora Istrefi - Baby Jem

  Leonora Jakupi - Ma Ngat

Votimi i Javes

Qendra e Dobesimit EquiLybra