teksteSHQIP.com
TeksteShqip Mobile Version

Ylli Baka - Kenge Kurbeti


Ne bėjmė kėrkime tė vazhdueshme nė Youtube, por nuk kemi arritur tė gjejmė njė videoklip pėr kėtė kėngė.

Kerko Video


Nuk ka akoma asnje vote
 


Kemi kohė qė po e kėrkojmė tekstin e kėngės "Kenge Kurbeti" kėnduar nga Ylli Baka.
Do ja u dinim shumė pėr faleminderit nė rast se mundeni tė na ndihmoni ne dhe tė gjithė ata qė janė nė kėrkim tė kėtij teksti.


Dėrgoni Tekstin


Rendisim mė poshtė tekstet e disa kėngėve me tė njėjtin titull dhe shpresojmė qė pėrmbajnė tekstin qė kėrkoni:

Meda - Kenge Kurbeti

Kete kange qe po knoj oj nanepo du me t“tregu
se n“kurbet te zi oj naneforte jam permallu-2x

Po du me u qerru oj naneper pa t“pa me sy
per pa i pa vllaznit e motrenbaba mu plak n“shpi
per pa i pa vllaznit e motrenbaba mu plak n“shpi

Prej ate dite une kur dolashpinen ta kam kthu
ma drite t“bardhe oj nana imekurre nuk pashe me sy
ma drite t“bardhe oj nana imekurre nuk pash me sy

Zgjate doren nana imeti per me m“ndihmu
t“lutet kthehna prape oj nanety me t“ledhatu
t“lutet kthehna prape oj nanety me t“ledhatu.

Shqipe Kastrati - Kenge Kurbeti

Nėna ime
Nėnė plaka
Kėtij gurbetit
I ra flaka

Nė vendlindje
Si ėshtė moti
Jetoj larg jetoj larg jetoj larg
Kot sė koti x2

Ref...
Si nė ėndėrr
Shoh shtėpinė
E shoh nėnėn
Dhe shoqrinė

A ka ēel oj nan qershija
A ka pranver tash tek shtėpia
A ka ēel oj nan behari
Ta ktheu shpinėn djal ma i pari x2

Atje rruga
Ėsht plot baltė
Por mė e ėmbėl
Se ēdo mjaltė

Atje lash unė
Fėmijėrinė
Nė gurbet nė gurbet nė gurbet
Gjeta veē mėrzinė x2

Ref...
Si nė ėndėrr
Shoh shtėpinė
E shoh nėnėn
Dhe shoqrinė

A ka ēel oj nan qershija
A ka pranver tash tek shtėpia
A ka ēel oj nan behari
Ta ktheu shpinėn djal ma i pari x2

Motrat Mustafa - Kenge Kurbeti

sec mu dogj kjo zemer
n'ket gurbet te shkret (2x)

o dashnit e shpise
larg me kan m'bete (2x)

kur e morra rrugen
ne gurbet me shkue (2x)

ajt me t'mire o bir o
nana mu drejtue (2x)

motra jem e dashur
me tha me lot ne sy (2x)

hajt o vllau jem o
ishalla shnosh vjen n'shpie (2x)

djali jem i vogel
me tha me lot n'sy (2x)

qysh n'gurbet po shkon o bab
t'vogel po m'len n'shpie e (2x)

nusja jem e dashur
mu me tha tuj kja (2x)

o gurbet oj zi e
o ti mos na n'daj e (2x)

Mė shumė kėngė me kėtė titull:Kalendari
30/01/2015
Gėzuar Ditelindjen TeksteShqip Uron:
Shkumbin Kryeziu
Shkumbin Kryeziu
49 vjeē
R.I.P.     Pėrkujtojmė:
Tish Dajia
Tish Dajia
(1926-2004)

Votimi i Javes
   26 Janar - 1 Shkurt 2015

Best New Artist 2014?

  Kida

  Enca

  Arilena

  Florent Abrashi

  Offchestra

  Stelina

Votimi i Javes

Qender Dobesimi Equilybra