Më mbaj mend (për 1 muaj)

2000 - Qeni  Lyrics


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  2

Pjesëmarrëse në

Top Fest 2

Komente

Asnjë Koment

17/04/2005

2005-04-16T23:00:00+00:00


Kemi kohë që po e kërkojmë tekstin e këngës "Qeni" kënduar nga 2000.
Do ja u dinim shumë për faleminderit në rast se mundeni të na ndihmoni ne dhe të gjithë ata që janë në kërkim të këtij teksti.
Videoklipi nga 2000 i bashkangjitur me këtë këngë, do ju ndihmojë për ta shkruajtur. Faleminderit për kohën tuaj.


Dërgo Tekstin


Rendisim më poshtë tekstet e disa këngëve me të njëjtin titull dhe shpresojmë që përmbajnë tekstin që kërkoni:

Lloch - Qeni

Ku e lam, e ku na meti?
Me dyrbi n'dor unë i shkreti
Si q'do dit edhe sot jom qu.
Me t'përcjell ka don me shku?
Ti kalon, unë krytë n'dritare
Lshoj pasthirrma lloj lloj fare
Kejt pom kqyrin du me plas.
Ti s'po nalesh, s'po ma rras
Prit po t'thom, ti nuk po pritë.
Un po t'thrras ti se kthen kryt.
Je ka futesh n'rrug pa kthim.
Ktu s'ka pshtim, ka veq vonim.
Pot thom nal ti nuk po nalësh.
1 minut osht qështje fjalësh.
E kom për ty ni monolog
Tu pa tu bo, e bojm dialog

Pse ti nuk po nalësh krejt po m'tranon?
Pse as zanin s'ma ndëgjon?
Pse mesazhet s'po mi kthen?
Pse veq "seen" ti mu po ma len?
Pse s'po m'vren? pse nuk po m'sheh?
Pse hala ti nuk më njeh?
Pse kokën prapa mo se kthen?
Jeta m'shkoj tu t'njek si qen.

Tak tak e tuk, t'trokasin taket.
Floku i gjatë, ty n'shi po t'lagët.
Po hec shpejtë diqka po ngutësh.
Kush po t'njek, prej kujt po tutësh...
Po t'kap lemza q'do sekond.
Dikush prej goje so ka t'lshon,
A e din kush osht aj qun?
Hiq se mshehi qai jam unë
Je nërvoz flet n'telefon!
Plasa me dit kush të trazon?
Veq nji gja m'intereson!
Kur ti këtë lojë pe përfundon?
Je nërvoz krejt je kërlesh
Mu kanë ta di kush po ta tesh?
Nalja. Q'ka pe zgat aq shumë?
Hajde te unë, bone nu gjum.

Pse ti nuk po nalësh krejt po m'tranon?
Pse as zanin s'ma ndëgjon?
Pse mesazhet s'po mi kthen?
Pse veq "seen" ti mu po ma len?
Pse s'po m'vren? pse nuk po m'sheh?
Pse hala ti nuk më njeh?
Pse kokën prapa mo se kthen?
Jeta m'shkoj tu t'njek si qen.

Koha ftoftë ti shkurt je vesh.
Shumë ma mirë, t'ishe dal desh.
Pot kesh buza, kryt përpjet.
Ki kujdes, po bjen n'puset.
Kush po t,mson me u picpillu?
Me i fry buzt, e me u shminku?
Kush po t'shtin ty rrugve t'kqija?
Po ta bajn llafin kojshia.
Kush ta paska thy dritarën?
Kusb dreqi ta msoj cigarën?
Urgjentisht, vyn intervenca.
Me t'ndryshu, masnej martesa!
(Zoti shpis tu rritë nera)

Pse ti nuk po nalësh krejt po m'tranon?
Pse as zanin s'ma ndëgjon?
Pse mesazhet s'po mi kthen?
Pse veq "seen" ti mu po ma len?
Pse s'po m'vren? pse nuk po m'sheh?
Pse hala ti nuk më njeh?
Pse kokën prapa mo se kthen?
Jeta m'shkoj tu t'njek si qen.

Ti me m'marrë bon lum për veti
E sheh live q'ka o lezeti.
Bukë s'gatujm, blejm tu marketi.
Dru shporetit, knaqum nxehti.
Krejt mahallën msit t'i qoj
Ma para vdes, se sa deshtoj.
Krejt "support" jon tu ma bo
Oj syzez thuj LLOÇ-it po

Pellumb Hajdari - Qeni

Kam nje mik kam nje shok un e thirri qamarrok e me thot une jam qen e jo maqok e me thot une jam qen e jo maqok kush vie te dera qiki na tregon kur fluturon miza at e nervozon e kam mik e kam shok bashk ne luajm me nje top qdo her mami me thot mua qeni jasht ne oborr dua maaaam te lutem mami mami mos u nervozo qikin jasht te lutem jo mos e largo qysh bre mami spe kupton edhe ty qiki te don qysh bre mami spe kupton edhe ty qiki te don e kam mik e kam shok bashk ne luajm me nje top qdo her mami
me thot mua qeni jasht ne oborr dua qysh bre mami spe kupton edhe ty qiki te don qysh bre mami spe kupton edhe ty qiki te don opaa qysh bre mami spe kupton edhe ty qiki te don e kam mik e kam shok bashk ne luajm me nje top qdo her mami me thot mua qeni jasht me bere dua qysh bre mami spe kupton edhe ty qiki te don qysh bre mami spe kupton edhe ty qiki te don.
Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet