Më mbaj mend (për 1 muaj)


2faces - Ka Po Shkon

Kopjoni linkun URL të videos, duke shtypur "SHARE" në Youtube dhe me pas "Kopjo Link". Nga një komputer, linku mund të merret edhe duke klikuar mbi videon me butonin e djathtë dhe duke zgjedhur "Kopjo URL video". Vendosni linkun me lart dhe shtypni "DËRGO".

Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Ka Po Shkon".
3. Video është e këngës "Ka Po Shkon", por nuk këndohet nga 2faces.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.

2faces - Ka Po Shkon  Lyrics


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.9 / Votuan:  75

Komente

Asnjë Koment

05/05/2012

2012-05-05T20:07:19+00:00Reptur 1

Kjo bot pa ngjyra kjo bot pa lumturi
me buzqeshje teper t rand me inat qe ti ki diqka
pot kallxoj drejt ka kalu koha vjeter
sod e vrasin njerin per ni vash per ni leter
pse ? pse sedin kapo shkon e qa po bon
per pak both po lufton njerin tend nuk pe don
hajt kallxom pse ? pse at nan e len me vujt
n bark t asaj i ke nje mujt, tash me t shame je tuj gjujt !

Me fjal per anon, emnin nan pe harron
baba t rriti me mburje e ti zemren ja shkatron
oh vlla, hajt kallxom, pse sen s osht perfekt
u bo monoton si me kqyr film pa efekt
femna n pllastik i doket vetja n epizod
aj esht egoist e lekun e ka bo zot
jon ata qe derdhin lot e ata qe t shtin mi derdh
do i kan xhepat plot e tjert kqyrin me mledh

pa punu bojn pare se hajnija dominon n kit ven
popllin dojn me shtjerr se me fakt jan mush plot rren
po dojn me arrit kosoven me bo shtet
jan ul ne pushtet e menojn qe bohet vet

ku meten premtimet ku meten ata shpresa
ku i lan jetimet fukarat flejn neper thesa
jetojm me ngatresa rruga nau ka mshel
andra kena boll po syt spo mujm mi qel ….

Ref.(2x)
Hajt kallxom t lutna tash ti ku je niiiis
kapo shkon edhe me kan ti po heeec
syri yt loton me plot maaall
prap se prap je veeet

Reptur 2

msheli syt e meno kur ja shef lotin nanes
edin se sja vlen pop rap ti spo nalesh
edhe paramenoje veten pa ni kulm pa kravet
pa familje vetem vet e pa buk qysh ta qet ?
ankohesh per pak shi, parameno ni tsunami
tana t mirat I ki e meno qe t zuni nami
ni lot i yti ni vdekje n palestin
po hec ti me stin e jo me ata qe sdin

msheli syt e meno veten invalid
I rritur jetim kur pa i pa ata prind
parameno veten n ato shtete pa uj
tan jeten tu vujt nxehti t kall 12muj
kur e she buken sun ja nin as eren
met ra orteku hajt shko pyte amseren
shok dija vleren ksaj jete qe e mban
se ka miljona njerz qe dojn mu kan n vend tand

kjo bot po hec mbrapsht e at drit sun pe rrok
si qorri per ni sen I mir per me ju dok
ni hap ti te para dreqi t rri permas
kjo bot lara lara nuk pershtatet kur me has

mos prano dhurat pa e pa se qa ka mrena
se ftyra e sinqert I mshef miliona rrena
ruje shpinen se qaty t gulet thika
jeta ni roman qe spo dihet ku esht pika


Më Shumë Këngë Nga 2faces:


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet