Më mbaj mend (për 1 muaj)

2Po2 - Rruget E Jetes 2 Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  2

Me zemer te plagosur dhe me lote te pertrime
Me shpirt te pergjakur me ze te madh therras Prishtine
vetem Prit se une do te kthehem
Nga enderrat e deshtimit kurre nuk do te thehem
Do te futem ne loje ne ate me te veshtiren
Do te jem i persosur vetes te ja plotesoj deshiren
Keshtu ndodhi nuk ndegjoja me per askend
E futa ne shoke edhe kalibrin me te rende
BAM BAM Ishin krismat qe te shtyenin ne humnere
Une ekzekutoja urdherin vrisja edhe njerez me vlere
Profesionin qe nuk e zgjodha tani me mburrje e mbaja
Si nje don i vertete drogen ne metropole e shperndaja
Tani me veq isha bere korleone i vertete
Hecja rruges i percjellur tjeret me dukeshin te shkrete
Nga nje hajn i thjeshte ne diller te shemtuar
Nga nje vrases i paguar ne boss te mallkuar
Nga shume njerez qe me donin drejt ne vetmi
Nga nje jete e lumtur drejt ne burg te zi.

(refreni)(2x)
Se ne i prezentojme shqiptaret qe pare posht hedhin
Te gjithe ata qe vjedhin qe vrajne qe drogen ne metropole e shperndajne
Se ne e prezentojme realitetin ne kete bote plot rrena
Ata qe jane mbrenda te lidhur qe jeta ju eshte bere e hidhur.

Ku e humba simpatine per vogelushen e bukur
Ku e humba dashurine per ate qe me bente te lumtur
Ku me mbeti lumturia dhe jeta familjare
Dhe gruan femijet i humba per te mallkuarat pare
Ku e lashe ngrohtesine prinderore ne vendlindjen plot shoke
Te gjitha keto i humba duke luftuar per nentoke
E nentoka qfare me dha perveq pikellimin dhe merzine
Mi la dhe grilat ne dore edhe mallin per shtepine
Edhe vuajtjet e perditshme me zero paret qe i kam
Edhe enderrat e keqija qe pjese e jetes sime jane.

fytyrat e zbehura te njerezve qe jeten u shkaterrova
Edhe t'buzeqeshura te atyre qe pasurine u zmadhova
Kam dhe femrat e keqija qe shume e donin xhepin tim
Edhe te mirat qe i maltretoja pa asnje arsyetim.

Kam dhe shpresat e humbura ne jeten time plot dhembje
Edhe tregimet e mija qe e gezojne kurreshtjen tende
Kam dhe vazhdimet e tregimeve qe nuk kane perfundim
Dikur prezentoja diqka e tani vetem deshtim.

(refreni)(4x)
Se ne i prezentojme shqiptaret qe pare posht hedhin
Te gjithe ata qe vjedhin qe vrajne qe drogen ne metropole e shperndajne
Se ne e prezentojme realitetin ne kete bote plot rrena
Ata qe jane mbrenda te lidhur qe jeta ju eshte bere e hidhur


Ky tekst u dërgua nga Smoke G 4-life

2Po2 - Rruget E Jetes 2
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Rruget E Jetes 2".
3. Video është e këngës "Rruget E Jetes 2", por nuk këndohet nga 2Po2.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga 2po2:


Komente 0