A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

We continuously search for missing music videos and we haven't found a music video for this song yet.

Search

6 Strings - Pas Shiut Del Dielli


Choose star rating

Rating:  5 / Votes cast:  1

Fans' Comments

No Comments 🔥🔥

05/06/2011

2011-06-05T00:00:00

Participating in

Top Fest 8


Do doja t’thoja se s’jam
engjull kraheshkruar,
do doja t’thoja se s’jam,
as djall’ briremprehur.

Jam çdo gje dhe asgje,
nga çke imagjinuar,
ti tel’ i k’putur, emer i harruar.

Ne tavaloc, si boj’ e that’, ti qendron,
me fal, por zemer, ngjyr’ tjeter do perdor’.

Se erresira zemren, kurr’ s’do ma pushtoj’,
edhe pse ne te vjeshta ka ren’,
brenda er’ fryn’, gjethet vall’zojn’.

Shi le t’bjer’ pa pushim,
por k’te vark’ s’do e permbys’,
sepse djelli do shkelqej’,
edhe ne perendim.

Por gjithmone pas shiut do lind djell.

Vend, njerez edhe shtete,
bote pa fund do pikturoj’.

End’rrat, shpresat dhe gabimet,
mmm, e di mir’ qe s’do mungojn’,
se pa to, e pa mundur,
e pa mundur, te jetoj’.
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019