Më mbaj mend (për 1 muaj)

7Me7 - 7 Kodra  Lyrics


Nuk ka akoma asnjë votë


Komente

Asnjë Koment

13/08/2008

2008-08-13T13:17:50+00:00Te merr ere e jugut
mbi ngrohtesin e supeve
te shpien peisazheve
ku merr udhe vigrime
te deh ne frymarje
e pajshme te maleve
te merr lotin korjeve
zeri dhe gurgullima

Por edhe 7 kodra
te rafshin permbi
ti mos u ligshto te klithesh

Une kroi i syve ty
e dashurise se maleve
mbi toke permbysen lulet
e lartshojne ne fole
merr gjithka buzegjaku
mbushen damaret
njomsi e rrembyer buzeve
te shkurta tatdheut


Më Shumë Këngë Nga 7me7:


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet