Më mbaj mend (për 1 muaj)


A-G - Per Motren Time

Kopjoni linkun URL të videos, duke shtypur "SHARE" në Youtube dhe me pas "Kopjo Link". Nga një komputer, linku mund të merret edhe duke klikuar mbi videon me butonin e djathtë dhe duke zgjedhur "Kopjo URL video". Vendosni linkun me lart dhe shtypni "DËRGO".

Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Per Motren Time".
3. Video është e këngës "Per Motren Time", por nuk këndohet nga A-G.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.

A-G - Per Motren Time  Lyrics


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.2 / Votuan:  223

Komente

Asnjë Koment

24/09/2011

2011-09-24T13:59:31+00:00

Sa u zgjova tek sa hapa syt
me vinin ca mendime
thash te ulem dhe te shkruaj
ca vargje per motren time

Ca vargje per zemren time
disa vargje me kujtime
disa vargje pafund me fjal
qe ne shpirt i kam burime

Buzeqeshjen tende?!...
Hhe...!Pothuajse cdo nat
ne enderr e shikoj
eshte veshtir qe ta harroj

Ato sy qe te shkelqejn
edhe diellin e verbojn
ato baluket qe mi ke
sa her mbyll syt me
impresionojn

Ato fjalt e embla...
qe nga goja i nxjerr sherbet
bej mir mos te ti degjoj
se rrezikoj per diabet

Haha...shakat me te bukura
veq me ty gjithmon i boj
sepse din te me kuptosh
ashtu sic un ty te kuptoj

Jemi shum te njejt...
kete gje nuk e mohoj
kur ti merzitesh e trishtohesh
edhe un e perjetoj

Edhe po te ishte terr
driten per ty e kerkoj
sepse ti je motra ime
dhe pa ty dot nuk jetoj

Sa her qe te takoj
kam nje mal me perqafime,
sa her qe s'te kam pran
ti je thell ne zemren time,
Sa her rri e mendoj
ti je pjes ne kto mendime,
te dua ty pafund,
sepse ti je motra ime.

Sa her qe te takoj
kam nje mal me perqafime,
sa her qe s'te kam pran
ti je thell ne zemren time,
Sa her rri e mendoj
ti je pjes ne kto mendime,
te dua ty pafund,
sepse ti je motra ime.

Me dallgezime ne mendime
si tsunam ne zemren time
s'ke pse behesh shum kurioze
se ti je shum misterioze
Dhe sa her qe ti ngul kemb
ne fjalet e tua qe thua
me pelqen shum reagimi
voglushe sa te dua

Sa shum vjen ti per mua
sa shum gjera meriton
sa shum gjera te dhuroj
edhe pse ti nuk i kerkon
Ne cdo germ e ne cdo fjal
ne cdo varg ne cdo krijim
Lepurushe vogel PuPi
me je cels per frymezim

Cdo sekret me ty e ndaj
vetem te ti i siguroj
me ndihmon ne cdo rast
dhe kur ndihmen s'ta kerkoj

Si uji ne shkretetir
te kan si nje thesar
brenda vetes thell ne shpirt
per ty zemer jam krenar

Ka momente bardh e zi
ku dhe qielli behet gri
epo ska ylber me ngjyra
n.q.s nuk bie shi

Le te ndodhe cdo dukuri
fundi botes le te jet
te dua motra ime
do te dua sa t'kem jet

Sa her qe te takoj
kam nje mal me perqafime,
sa her qe s'te kam pran
ti je thell ne zemren time,
Sa her rri e mendoj
ti je pjes ne kto mendime,
te dua ty pafund,
sepse ti je motra ime.

Sa her qe te takoj
kam nje mal me perqafime,
sa her qe s'te kam pran
ti je thell ne zemren time,
Sa her rri e mendoj
ti je pjes ne kto mendime,
te dua ty pafund,
sepse ti je motra ime.

Sa her qe te takoj
kam nje mal me perqafime,
sa her qe s'te kam pran
ti je thell ne zemren time,
Sa her rri e mendoj
ti je pjes ne kto mendime,
te dua ty pafund,
sepse ti je motra ime.

Sa her qe te takoj
kam nje mal me perqafime,
sa her qe s'te kam pran
ti je thell ne zemren time,
Sa her rri e mendoj
ti je pjes ne kto mendime,
te dua ty pafund,
sepse ti je motra ime.


Ky tekst u dërgua nga  LukinjoKartolina (4)

0
2
2
3

Krijo Një Kartolinë

Të Gjitha

STORYKomente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet