Më mbaj mend (për 1 muaj)

Acarusi - Jam Jetus (Feat. Ars)  Lyrics

Nuk ka akoma asnjë votë


Acarusi

jam jetus i nje jete me plot trillime
si testus i nje eksperimenti me plot gabime
vec nga ne po vin kto deshtime
me shum njerz pa arsyetime
trrall jan origjinal se shumica jan imitime
kete fjali ne mendje vine te kesh pak nga jeta ime
mos u merr me parlajmerime zastava pistoleta edhe berreta
jo po si borbardha me banda tveta
ca jan kto tregime merru shoku me perjetime
futu thell ne mendime bej hapa gjigand
e perher tpar merr ti o vlla vendime
ato per ne dun ndalime
un di ti perballoj po se di per ty o shoku ime

ref 2 :
GJANAT MA TQIJA UN ARRIJ TI SFIDOJ
JETEN SI FLETE PARA SYVE TA TREGOJ
PAS SHUM GJANA PYTJEN TA SHTRROJ
NE FUND DO HUMB APO DO FITOJ

ARS

kur jeta mu bashkangjit i kuptova shum gjana vec per 1 vit
ndoshta kjo esht arsyeja un paskem shkit
me mir se nje shok fallco un dua fuqishem inacit
ku sja ke iden timonit jeten shoku mos e ngit
lere ta bej tjetri per ty ndoshta do tjesh ti pasagjeri
do udhtosh shum kilometra por rruges e jetes ske per ta kuptuar asiher
pa vler do shnderrohesh ne nje cun tore
se un vet e shikoj jeten nga pikpamja grimcore
me shum gjera rrethanore
ku elementi kryesor esht rraca njerzore
hapernda rruges njeri tjetrin po shikojm
nuk arrijm jo te dim ca karin po menojm
nqs fmit nbark nanave do nigjojn
sdo dun te dalin ne ket jet spo dun ta jetojn

GJANAT MA TQIJA UN ARRIJ TI SFIDOJ
JETEN SI FLETE PARA SYVE TA TREGOJ
PAS SHUM GJANA PYTJEN TA SHTRROJ
NE FUND DO HUMB APO DO FITOJ

Acarusi

Realiteti ecen paralel me jeten
ai do tna tregoj neve te verteten
po ne sdim ta degjojm
se njerzit e shurdhuar mbeten
e po e shef si po e mbush un ket leter
i dit kena me ja hang un jeten
jeten jam ne gjendje lufte
po behet hataja imagjinaten brenda vetes fute

ARS

po ndoshta jemi ne kaq gabim
mbase e ka fajin energjia jon negative para ksajt
jeten kaq pozitive me trunin tim lidhe
ngrije koken lart falendero zotin per jeten dhe ajrin qe i thithe

GJANAT MA TQIJA UN ARRIJ TI SFIDOJ
JETEN SI FLETE PARA SYVE TA TREGOJ
PAS SHUM GJANA PYTJEN TA SHTRROJ
NE FUND DO HUMB APO DO FITOJ


Ky tekst u dërgua nga  Acarusi


Nuk kemi video për këtë këngë.


Acarusi
Publikimi: 13/09/2011


Acarusi - Jam Jetus
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Jam Jetus".
3. Video është e këngës "Jam Jetus", por nuk këndohet nga Acarusi.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Acarusi:


Komente 0