Adelina Spahija
Adelina Spahija
Adelina Spahija
  • Vendlindja:
  • Prishtinë Kosovë
  • Jeton dhe vepron në :
  • Kosovë Kosovë
  • Mosha:
  • 31 Vjeç
  • Ditëlindja:
  • 19 Korrik 1991
  • Shenja e Horoskopit:
  • ♋ Gaforrja
{{ risposta }}
Mesatarja:  {{ nStars }} / Votuan:  {{ nVotes }}


Këndon kryesisht: popullore moderne
Adelina Spahija është këngëtare e njohur. Adelina Spahia eshte nga Prishtina dhe ka perfunduar shkollen e mesme ne Gjimnazin "Jeta e re" ne Suharek. Tani studion ne Kolegjin "Iliria" Juridik.

Më datë 25 Dhjetor 2012, Adelina Spahija publikon videoklipin "Nga Jeta Ime Te Largoj".

Më datë 30 Janar 2013, Adelina Spahija publikon videoklipin "Ti Vazhdo".

Më datë 14 Prill 2017, Adelina Spahija publikon videoklipin "Te Lutem Mos Shko".

Më datë 3 Gusht 2019, Adelina Spahija publikon videoklipin "Inati Kalon". Muzika e këngës u punua nga Nexhat Mujovi (Wirusi), teksti u shkrua nga Fatmir Muja, ndërsa për orkestrimin u kujdes Nexhat Mujovi (Wirusi).

Më datë 2 Prill 2020, Adelina Spahija publikon videoklipin "Larg Meje". Muzika dhe orkestrimi i këngës janë punuar nga Nexhat Mujovi (Wirusi). Videoklipi u prodhua nga kompania Urban Graphics.

Më datë 6 Qershor 2022, Adelina Spahija publikon videoklipin "Block". Muzika dhe teksti i këngës janë punuar nga Kreshnik Avdiu, ndërsa orkestrimi u realizua nga Labinot Mezini. Videoklipi u prodhua nga kompania Urban Graphics.

» Dërgo Korrigjime »

» Tekstet e Këngëve »Komente 2