Më mbaj mend (për 1 muaj)

Adem Ramadani - Mos U Mashtro Lyrics

Ju keni votuar
★★★★★
Mesatarja:  5 / Votuan:  6

Kjo dynja si nje der,
qe cdo kush vec hyn e del.
Mos mendo se n`ket jet,
pergjithmon ti ke me mbet.

Mos u mashtro ti mas mallit,
mos u habit mas evladit (2x)
Mos e harro ti namazani,
mos e largo istigfarin (2x).

Fjal të Zotit si ndegjon,
pejgamberin se kujton.
Babë e nanë si nderon,
e Xhennetin e shpreson.

Mos e the ti premtimin,
mos e hidhero jetimin (2x).
Mos e nënqmo fukaran,
mos e lakmo shum dynjan (2x)

Vdekjen aspak ti se don,
kijametin se deshiron
xhehenemit si frigon
e shpetimin e shpreson.

Mos u mashtro me kto mend,
mos u nis kështu n`ahiret (2x)
Mos e harro ti ket din,
mos vdis kështi pa pendim (2x).


Ky tekst u dërgua nga Mimi_nor

Adem Ramadani - Mos U Mashtro
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Mos U Mashtro".
3. Video është e këngës "Mos U Mashtro", por nuk këndohet nga Adem Ramadani.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Adem Ramadani:


Komente 1