Më mbaj mend (për 1 muaj)

Adem Ramadani - Ti Je Feja E Vërtet Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.9 / Votuan:  106

Dej sa t'thirret n'tokë ezan,
dej sa dielli të rrezon
LA ILAHE IL-LALL-LLAH
ka me u thanë

Kan deshirë armiqt e fesë
me naj nxjerr faqen e zezë,
na nënçmojnë e ofendojnë,
e na pren n'besë

Të sulmojnë e robërojnë
të njollosin si të dojnë,
por ti qëndron.

Se ti je feja e vërtetë,
e ndriçove gjithë dunjan,
për njerzimin selamet,
në çdo kohë gjith'her je kanë.

Hapi rrezet ti moj dritë,
errësiren ti godit,
dritën tande Zoti e shton,
anë e mbanë zemra çliron.

Të shikojn çdo herë me frikë,
gjoja ti je fe e ligë
dhe se ti për botën mbar
je rrezik!

E vërteta u pengon
andaj duan ta mbulojnë
e të mveshin qdo ndyt'si
të shtremb'rojnë...

Të sulmojnë e robërojnë
të njollosin si të dojnë,
por ti qëndron.

Se ti je feja e vërtetë,
e ndriçove gjithë dunjan,
për njerzimin selamet,
në çdo kohë gjith'her je kanë.

Hapi rrezet ti moj dritë,
errësiren ti godit,
dritën tande Zoti e shton,
anë e mbanë zemra çliron.

Do t'gëzoj ky din merita ku hyn nata edhe dita
se kjo fe nuk mposhtet kurrë, drita e diellit nuk zihet me dur (x4)


Ky tekst u dërgua nga Xhevdet Maloku   bzzzz


Renditja: Top 200
Publikimi: 18/08/2011
Muzika: Adem Ramadani
Teksti: Adem Ramadani
Orkestrimi: Rrahman Kryeziu
Studio & Mastering - Eroll 5
Vokalet - Luan Sula
Skenari - Zekerija Ibishi
Regjia - Hajrush Mani
Aktruan: Salatin Bilal & Visar Etemi14

Krijo Një Kartolinë

Të Gjitha

STORYMë Shumë Këngë Nga Adem Ramadani:


Komente mbi këtë këngë


Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem
Shiko të gjitha komentet

Adem Ramadani - Ti Je Feja E Vërtet
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Ti Je Feja E Vërtet".
3. Video është e këngës "Ti Je Feja E Vërtet", por nuk këndohet nga Adem Ramadani.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.