Më mbaj mend (për 1 muaj)

Adem Ramadani - Shehid Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.3 / Votuan:  24

Qësht kjo erë e këndshme misku
që pushtoi tokë e qiell
qësht ky shpirt që po lartësohet
e po pritet kaq me nder
qësht ai zogi ngjyrë gjelber
mbi burimet fluturon
dhe shëtit nëpër xhenete
në qdo skaj të tyre shkon.

x2
Myzhde nanë për ty ka
djali yt shehid ka ra
amanet ty ta la
kur të vin për mu me pa
jo jo z'guxon me u mërzitë
sdu me lot mi ti pa syt
kokën lart mbaje nanë
bën durim me iman

Një pikë gjak nga trupi rrodhi
gjithë mëkatet i rënoj
ishe rob i kthyer ka zoti
andaj zoti të gradoj
hapuni dyr te xhenetit
për ju ky vend është stoli
ska më brenga ska më lodhje
kjo është dita e përjetësis

x2
Lum për ty o shehid
je n'gosti te zoti yt
ishe ti zemërdlir
zgjodhe vdekjen më të mirë
gjaku yt shumë i shtrejt
ujiti tokën e shejtë
luftove për shehadet
emri yt ka me mbetë

Qësht kjo erë e këndshme misku
që pushtoi tokë e qiell
qësht ky shpirt që po lartësohet
e po pritet kaq me nder


Ky tekst u dërgua nga Bajram RamadaniAdem Ramadani
Renditja: Top 200
Publikimi: 05/06/2017


Adem Ramadani - Shehid
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Shehid".
3. Video është e këngës "Shehid", por nuk këndohet nga Adem Ramadani.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Adem Ramadani:


Komente 0