Më mbaj mend (për 1 muaj)

Adem Ramadani - Amaneti I Gurbetçarit Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.5 / Votuan:  21

Thellë, thellë nga zemra po fshaj
Edhe syt mjan mbush me vaj
Është e kot tash nese qaj
Jo askush nuk më ka faj
Pseee, pse lash vendin ku kam le
Humba gjuhe e humba Fé
Ma mir t'isha i pa streh
Se në këtë dhe

(×2)
Kaluan shum vjet si dy tri dit
Më shkoj ymri sa çel e mshel syt
Me u kthy n'Kosov majsha ymyt
Që ktu mzen pleqnia se kam prit

Ndal, ndal mendohu ç'ka fitum
Ditë e natë pa ndal punum
Pasuri shum grumbullum
Jet luksoze ne jetum
Por, por familjen e shkatrrum
Edhe fmit na devijun
Me të huaj u martun, u tjetërsun

(×2)
Kaluan shum vjet si dy tri dit
Më shkoj ymri sa çel e mshel syt
Me u kthy nkosov majsha ymyt
Që ktu mzen pleqnia se kam prit

Amanet po u la o fmit e mij
Sdu të vdes në këtë dhe të zi
Në vendlindje trupin me ma kthy
Me më varros daj e kushëri

Amanet po u la o fmit e mij
Sdu të vdes në këtë dhe të zi
Në vendlindje trupin me ma kthy (2x)
Me më varros atje te t'parët e mij


Ky tekst u dërgua nga ArdianhyseniAdem Ramadani
Renditja: Top 200
Publikimi: 29/12/2018


Adem Ramadani - Amaneti I Gurbetçarit
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Amaneti I Gurbetçarit".
3. Video është e këngës "Amaneti I Gurbetçarit", por nuk këndohet nga Adem Ramadani.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Adem Ramadani:


Komente 0