A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Tema: Poezi Për Stinët

Bora E Pare

Cdo nate une zgjohem nga gjumi
me vrap shkoj te dritarja
e me pas e pyes mamin
mam:ku mi ke lene sajat?

Ec flej,e per librin endrro
dhe detyrat mos harro
sajat jane ne vend te vet
se pa bore ato s'kane lezet.

E di mami por mi bej gati
kur te bie bore mos te vonohem
se kam shume mall,te ngjitem shpatit
e me shoke,te te leshohem.

Une ne shkolle kam mesu
se stine e dimrit ka ofru
dhe cdo nate kur flej gjum ednerroj
boren duke ra,gjithqka zbardhoj.

- poezi nga Aferdita Salihu


- Poezia u dërgua nga Aferdita Salihu -

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  3.8 / Votuan:  59

Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019