A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Me Duaj Veq Mua

Buzeqeshjen nuk e shijova
kur u gjenda veq ne mes luleve
ate e ndjeva thelle n'brendesi
nga puthje e buzeve te embla.

Mos me thyej zemren
kurre,per tjeter femer
sado te jet siperfaqsre
per mua do jet si veper mizore.

Me kot do i kerkosh,
copat s'do i gjesh kurre,
t'i ngjitesh me pas nje nga nje ,
ato s'jane,tapeta ne mur.


Ato do t'i gjesh
ne trup,te ngjitura si meduze
e sa here te me puthesh mua
shija do t'mbetet ne buze.

- poezi nga Aferdita Salihu


- Poezia u dërgua nga Aferdita Salihu -

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.8 / Votuan:  5

Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019