A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Mekatarja

Mekatare jam,por besen nuk ja kam,
ashtu si isha dje,neser me siguri se nuk jam,
kushedi,siguria fundja nuk egziston,
si titaniku qe u fundos,a nuk peshonte me ton?

Mekatoj shpesh, tri,kater,ndoshta pes here
vetem gjate nje dite,a s'eshte ky nje tmerr?
dhe them,pa dyshim,jo nuk e mohoj,
nuk du t'mekatoj,s'du tjem symbyllurazi n'loje.

Te kesh nje pretekst,besoj nuk eshte mekat,
ja qe une e kam si ves,e mbaj si dukat,
nje ze nga brenda m'thrret,ec shiko punen tande,
dhe diqka nese te step,mos bej si arrogante.

Keto ligje qe i paska jeta,
nuk qenkan mahi,por te verteta,
ngazellehemi rend,kot e kot,
e ndresa qajm,te gjithe kem t'njejt lott.

- poezi nga Aferdita Salihu


- Poezia u dërgua nga Aferdita Salihu -

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4 / Votuan:  4

Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019