Më mbaj mend (për 1 muaj)

Jam Njeri Dhe Une

Nese deti behet mal,e mali shkretetire,
dije se jam diku ne mes,e prangosur pa deshire,
zemra te behet llall,e syri qerpik,
dije se jam gur,shkemb e celik.

Me tremb fjale e thate,si pagura pa uje,
i con dam kamb't,thurr opinga nga drunj't,
kete e kam frike,e jo gurin e celikun,
jam njeri dhe une,me fsheh lotin,mua qerpiku.

- poezi nga Aferdita Salihu


- Poezia u dërgua nga Aferdita Salihu -

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  6

Komente mbi këtë krijim


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet