A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Dashnija

Me thone shoket se jam i dehur,
se te dua ty si i cmendur,
por une dy fjale vec dua ti them,
mos ngo boten per mu,se te genjen.

Ti don tjetrin qe ka veture,
por ai me ty ben aventure,
jepma fjalen se ma s'do ta takosh,
se ai te ban qoshe me qosh.

Hapi syte mire,degjom njehere,
dhe shijoje pranveren pranvere,
se kur te len me gishta n'goje,
atehere do bindesh,se me ty e pat vec loje.

- poezi nga Aferdita Salihu


- Poezia u dërgua nga Aferdita Salihu -

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  2

Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019