A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Tema: Poezi Për Mërgimin

Gurbetqari

Kendon nena per gurbetqarin,
ma t'mirin,qe e ka djalin,
djale ma t'voglin,djale gazmend,
i mbushen sy lot,sa here e permend.

Kete dite nena e priti sot,
mes shume vuajtjesh e shume lot,
te i sjell nusen ne pranvere,
e t'i shtoj shtepine e saj me nder.

Kishte martu nena djemt e medhenj,
nipa e mbesa gjithandej,
nene nelokja u kendonte ninulla,
mu rritsh me prind,e me axhe si drangua.

Kendon nena per beqarin,
ma t'mirin qe e ka djalin,
djale ma t'voglin,djale gazmend,
mberrit nena edhe t'fundit shend.

- poezi nga Aferdita Salihu


- Poezia u dërgua nga Aferdita Salihu -

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  4

Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019