A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Vendi Im

Ah!Ky vendiim,me i embel se mjalta,
mergimtaret pa hezitim,kthehen nga vende t'largeta,
sjellin mbi shpind,bagazhe,mbushur me mall,
me lotin e dashurise per ty,ata me ne e ndajne.

Ah!Ky vendi im,me i bukur se kulle e Ajfellit,
shkelqen si diamant,ja kalon cdo vendit,
ajrin qe me jep,me rrit,jo,nuk me plak,
e une te epem e tera,per ty gjithcka jap.

Fushat me grure,me blerime rrethuar,
na japin gjalleri,shuajme etjen,si shuan nje krua,
cicerima e femijeve luan vallen e gezimit,
ti jeton ne mua,si ne kopsht trendafili.

- poezi nga Aferdita Salihu


- Poezia u dërgua nga Aferdita Salihu -

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  2

Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019