Aferdita Salihu Poezi
Aferdita Salihu

Ndjenat Per Ty

Ne shpirt ngjeshur,
nuk shihen,
jane pa hile, si loti
ndjenjat,per ty dridhen.

Tek te shikoj
me zbardhohen dhe me shume
ndjenjat,
nga pulsi qe i jep zemra.

Te ndjej,jo une
por ndjenjat,
kah me mbulon me shami
floket,qe m'i tund era.

- Poezi nga Aferdita Salihu


- U dërgua nga Aferdita Salihu -


{{ risposta }}
Mesatarja:  {{ nStars }} / Votuan:  {{ nVotes }}

Komente 0